Meniu
Sekite mus
Data: 2025 10 04 – 11
Kaina: 1290 EUR + skrydžio bilietas apie 250-300 EUR.
Roma – Marmorės kriokliai – Spelas – Trevis – Alyvuogių ūkis – Montefalkas – Norča – Kastelučio di Norča – Asyžius – Perudža – Buivolių mocarelos ūkis – Gubijus – Orvjetas – Sacro Bosco di Bomarzo – Kastel Gandolfas – Aričija
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – Roma – Marmorės kriokliai – Spelas.
Skrydis į Romą. Žalioji Italijos širdis – taip vadina Umbrijos regioną. Regionas, kuris neturi tiesioginio išėjimo prie jūros, kuris yra apsuptas kitų Italijos regionų ilgą laiką buvo gražuolės Toskanos šešėlyje. Smagu tai, kad vis daugiau keliautojų atranda šį vis dar ramaus gyvenimo ritmu persmelką regioną. Tai ne masinio turizmo regionas, tačiau jis stulbina gamtos grožiu, savo tapatybę turinčiais miesteliais, kultūrinių įvykių gausa ir nuostabia virtuve. Vaizdinga sritis, kurioje driekiasi laukų platybės, o aukštikalnėse karaliauja laukinė gamta. Šiandien Umbrija didžiuojasi senaisiais miestais. Regiono sostinėje Perudžoje (Peruggia) ir mažesniuose centruose – Gubio (Gubbio), Montefalko (Montefalco), Todi – stovi daug romaninių bažnyčių, rūmų ir pilių. Juose grandioziniai viduramžių paminklai dera su romėnų statinių liekanomis. Ažuolynai, šalti skaidrūs upeliai ir derlingi dirvožemiai palankūs daugybei skanėstų: upėtakiai, trumai ir alyvuogių aliejus, nenusileidžiantis toskanietiškam aliejui. Vertinami lęšiai iš Kastelučio (Castelluccio), rūkyta mėsa iš Norčijos (Norcia) ir aštrūs kalnų sūriai. Įvairus geras vynas spaudžiamas iš Tordžiano (Torgiano) ir Montefalko vynuogynų uogų. Marmorės kriokliai (Cascata delle Marmore) – tai aukščiausi žmogaus sukurti kriokliai Europoje. Jų aukštis – 165 m. Tai – tarsi 2 000 metų senumo paminklas žmogaus inžineriniams sugebėjimams. Anglų poetas Džordžas Baironas labai mėgo šiuos krioklius ir viename savo kūrinyje juos apibūdino kaip „baisiai gražūs kriokliai“. Pasigrožėję jais vykstame į Spelą (Spello). Šis, gėlėse paskendęs miestukas kiek primena Asyžių, tačiau dėl mažumo yra nepaprastai jaukus, mielas ir vienas labiausiai fotografuojamų miestelių Italijoje. Gėlės yra šio miestelio gyventojų aistra, ypač ryškiai tai matosi tuo metu, kai vyksta garsioji infiorata. Devintinių dieną Spelo gėlių „kilimai“ puošia miestelio gatves, namų sienas, kiemus ir balkonus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
2 diena. Trevis – Alyvuogių ūkis – Montefalkas.
Pusryčiai. Žavus kalvų miestelis Trevis (Trevi) yra vadinamas alyvuogių aliejaus sostine. O kaip kitaip! Juk aplinkui auga tiek daug alyvmedžių. Jau įvažiuojant į miestą mus pasitinka užrašas „Aliejaus miestas“. Miesto senamiestis įrašytas į gražiausių Italijos miestelių sąrašą. O su alyvuogių aliejaus gamybos istorija galima susipažinti *Museo della Civilita`dell`Ulivo – pirmajame tokio tipo muziejuje Italjoje ir pasaulyje. Viename didžiausių alyvuogių ūkių Umbrijoje, kur šeimos valdose auga per 6 000 alyvmedžių, susipažinsime su alyvuogių aliejaus spaudimo procesu, lankysime seną, XVIII a. aliejaus spaudyklą. Apžiūrėję ūkį pietausime ir mėgausimės tradicinės Umbrijos regiono virtuvės patiekalais. Montefalkas (Montefalco) – miestelio pavadinimas reiškia „sakalo kalną“. Tai taip pat vienas gražiausių kalvų miestelių ir vadinamas „Umbrijos balkonu“. Iš bet kokio taško, esančio miesto pakraštyje, atsiveria kvapą gniaužiančios panoramos. Daug kuo garsus šis miestas – čia gimė 8 šventieji, miestas buvo prieglobstis Frydrichui I Barbarosai ir normanų karaliui Frydrichui II. Tačiau svarbiausia šio miestelio įžymybė yra Sagrantino di Montefalco vynas. Visame pasaulyje Umbriją išgarsinusio Sagrantino vynmedžiai auga tik čia, kalvose aplink Montefaką ir Bevanją. Šis vynas puikus derinys su pekorino sūriu ar pasta su trumais. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Kastelučio di Norča – Piano Grande lyguma – Norča.
Pusryčiai. Vyktame į vieną gražiausių ir įspūdingiausių Umbrijos regiono vietų – Kastelučio di Norča (Castelluccio di Norcia) ir Piano Grande lygumą – vieną paslaptingiausių Italijos vietų. Kelias leis grožėtis kalnuotu Umbrijos peizažu su didžiulėmis besiganančių avių bandomis, šlaituose įsikūrusiais žavingais miesteliais ir tolumoje didingai stūksančiomis Vetorės (Vettore) kalno viršūnėmis. Vykstame į Norčą (Norcia) – šv. Benedikto ir jo sesers šv. Scholastikos gimtąjį miestą. Dar šis miestas vadinamas viena iš svarbiausių Italijos kulinarijos sostinių. Šio miesto kulinariniai šedevrai, tokie kaip gaminiai iš šernienos, kumpiai, saliamiai, trumai ir baravykai, garsėja ne tik Italijoje, bet ir užsienyje. Visų šių gėrybių galima paragauti bet kurioje specializuotoje parduotuvėje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
4 diena. Asyžius – Perudža.
Pusryčiai. Vykstame į vieną svarbiausių tikėjimo ir dvasinio susikaupimo centrų Italijoje – Asyžių (Assisi). Tai miestas kurį gaubia paslapties ir pamaldumo, dvasinės stiprybės ir susikaupimo šydas. Tai dviejų šventųjų : šv. Pranciškaus ir šv. Klaros miestas. Kadangi miestas įsikūręs ant kalno, jau iš toli matosi bažnyčių varpinės, tvirtovė Rocca Maggiore ir gynybinės miesto sienos. Šiandien šis miestas taip pat vadinamas taikos ir dialogo tarp religijų miestu. Šv. Pranciškaus bazilika įtraukta į UNESCO Pasaulio meno paveldo sąrašą. Tai dvi, viena ant kitos pastatytos bažnyčios su gausiai dekoruotomis sienomis ir puikiomis Giotto freskomis. Ypač gausiai išpuošta žemutinė bažnyčia, čia nėra nė vieno kvadratinio centimetro, kuris nebūtų ištapytas. Abiejų bažnyčių freskų užimamas plotas – 10 000 kv.m. Bazilika, sėkmingai išgyvenusi net 22 žemės drebėjimus, itin stipriai nukentėjo 1997 m. Tačiau ir šį kartą, po labai kruopščių restauratorių pastangų ir susitelkimo vėl džiugina nuostabiais meno šedevrais tiek paprastus turistus, tiek ir dvasinio peno ieškoti atvykstančius piligrimus. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę – Perudžą (Perugia). Smagiai į kalvą pakilę mažiausiu metro pasaulyje pateksime į tarp etruskų sienų sustingusius viduramžius. Vienas paslaptingiausių etruskų statinių mieste – Etruskų *šulinys, talpinęs 430 000 litrų vandens. Tai tikras inžinerijos laimėjimas, apgulties metu galėjęs išgelbėti miestą ir jo gyventojus. Etruskų arka – didingiausia iš visų etruskų vartų. Tai tarytum trijų epochų statinys – etruskų, romėnų ir Renesanso. Volte della Pace – labai savita gatvė. Ją dengia akmeniniai skliautai ir anot pasakojimų čia buvo pasirašomos taikos sutartys. Pauliaus tvirtovė – pastatyta Perudžai pralaimėjus popiežiaus kariuomenei ir simbolizavo pontifiko valdžią mieste. Ši tvirtovė – tai miestas mieste ir vaikšioti po šią savotišką vietą iš tiesų įdomu ir neįprasta. Miesto širdis – Piazza IV Novembre, pulsuojanti, gyva, triukšminga. Šalia ne tik IX amžiuje statyta Šv.Lauryno katedra, bet ir įspūdingų formų Priorų rūmai ir Didysis fontanas, kurį puošia net 50 bareljefų iš garsiojos Kararos marmuro. Perudža garsi įvairiais festivaliais. Tarp jų – šokolado festivalis. Šokolado šiame mieste netrūksta ir ne festivalio metu. Garsieji „Perugina“ saldainiai šio miesto smaližių simbolis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
5 diena. Buivolių mocarelos sūrio ūkis – Gubijus.
Pusryčiai. Keliaudami po Umbrijos regioną nustebsite sužinoję, kad čia yra vienintelė buivolių mocarelos gamybos *sūrinė, kurios šeimininkai įgyvendino savo svajonę ir Kampanijos tradicijas sėkmingai puosėlėja šiame žaliuojančiame regione. Lankysime sūrinę, stebėsime kaip gimsta buivolinė mocarela, pietausime ir pirksime. Vykstame į Gubijų (Gubbio) – žavų viduramžius menantį miestą, garsų istorijomis apie krikščionybėn atverstą vilką ir pačia didžiausia pasaulyje Kalėdų egle. Kasmet gruodžio 7-ąją jos siluetas mėnesiui papuošia greta miesto esančio Ingino kalno šlaitą. Ši Kalėdinė instaliacija 1991 m. buvo įrašyta į Gineso rekordų knygą. Taip Gubijaus miestelio gyventojai išsiskyrė originalumu ir išgarsėjo visame pasaulyje, ir taip pagerbiamas miesto globėjas šventasis Ubaldas – XII amžiuje gyvenęs vyskupas, palaidotas kalno viršuje, kur įžiebiama žvaigždė, stovinčioje bazilikoje. *Keltuvu pakilsime iki šventojo bazilikos ir nuo kalno viršūnės grožėsimės nuostabiomis apylinkėmis. Renesanso laikais Gubijus buvo vienas iš keramikos centrų ir iki šiol garsėja keramika. Mieste nemažai parduotuvių, siūlančių ranka margintų keramikos dirbinių, kurie tokie žavūs, kad taip ir norisi įsigyti. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Orvjetas – Sacro Bosco di Bomarzo.
Pusryčiai.Vykstame į Orvjetą (Orvieto), įkurtą ant 325 m aukščio plynaukštės. Šiame mieste yra gyvenę net 32 popiežiai, todėl dažnai dar vadinamas popiežių miestu. Miesto pasididžiavimas – didinga romaninio-gotikinio stiliaus katedra. Šveicarų istorikas J. Burckhardas taip apibūdino Orvjeto * katedrą: „Turtingiausias ir didžiausias polichrominis statinys pasaulyje“, o popiežius Leonas XIII ją vadino „gražiausia gulbe tarp Italijos katedrų ir Paskutinio teismo dieną ji savo grožio pakylėta bus paimta į dangų.“ Klaudio Faina *muziejus yra sukaupęs vieną turtingiausių etruskų ir graikų meno kolekcijų, o iš paskutinio muziejaus aukšto galima pasigrožėti nepakartojamu katedros vaizdu. Aplankysime ir požeminį Orvjetą: vienintelis Italijoje privačiai šeimai priklausantis istorinis monumentas Pozzo della Cava (Požeminis šulinys) – etruskų laikais iškastas *šulinys viduramžiais buvo išplatintas ir atsiradusios patalpos buvo naudojamos kaip dirbtuvės ir tufo kasyklos. Apžiūrėsime ir įspūdingo dydžio Orvjeto *šulinį, kurį 1527 m. popiežiaus Klemenso VII užsakymu suprojektavo florencietis Antonio da Sangallo. Užpuolus priešui šulinys turėjo aprūpinti vandeniu miestelio gyventojus. 62 m gylio šachtos statybos darbai truko 10 metų. 248 pakopų dvigubi laiptai neleisdavo vandenį nešantiems žmonėms susitikti, jų konstrukcija stebėtinai tiksli ir matematiškai apskaičiuota. Sacro Bosco (Šventasis miškas) dar vadinamas “Monstrų *parku’’ sukurtas XVI amžiuje princo Piero Francesco Orsini valia. Tai vienas iš 20-ties keisčiausių parkų pasaulyje. Orsinių šeima – viena žymiausių Romos aristokratų šeimų davusi pasauliui net 5 popiežius. Sodo idėja labai neįprasta – tiesiai iš kalvos iškaltos mistinės figūros puošia visą parko teritoriją. Žalumoje paskendęs parkas slepia Pegaso, sirenų, Hanibalo dramblio, Afroditės skulptūras. Iš viso jų čia virš 30. Kai parkas atvėrė duris plačiajai visuomenei, vienas pirmųjų jo lankytojų buvo dailininkas Salvadoras Dali. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Kastel Gandolfas – Aričija.
Pusryčiai. Kastel Gandolfą (Castel Gandolfo) miestukas žinomas kaip popiežiaus vasaros *rezidencijos vieta. Nuo XVII amžiaus popiežiai atvyksta vasaroti į čia esančią architekto Karlo Maderno statytą *rezidenciją. Atsisveikinti su Italija vykstame į Aričijos (Ariccia) miestuką, garsėjantį keptais paršeliais. Pietauti ar vakarieniauti čia atvyksta ir patys romiečiai. Daugybė užeigų ir iš jų sklindantis kepto paršelio kvapas kvieste kviečia užsukti. Einant į miestelį įspūdingu tiltu atsiveria puiki apylinkių panorama ir miesto simbolis – Chigi rūmai. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Roma – Vilnius.
Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)