Meniu
Sekite mus
Data: 2025 04 21 – 28
Kaina: 1490 EUR + skrydžio bilietas apie 450-550 EUR
Hatajus– Gaziantepas – Šanliurfa – Halfeti – Mardinas – Giobekli Tepė – Diyarbakiras – Adiyamanas – Nemrutas
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – Stambulas – Hatajus.
Skrydis į Stambulą, kur pers4sime į lėktuvą, skrendantį į Turkijos Rytus – Hatajų (Hatay). Apsigyvensime viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė Hatajuje.
2 diena. Hatajus.
Pusryčiai. Keliausime į Hatajaus senamiestį. Apžiūrėsime vieną seniausių pasaulyje IV a. Šv. Petro bažnyčią. Ji įrengta urve. Bažnyčioje palaidotas Galilėjos princas Tankredas, taip pat legenda byloja, kad čia ilsisi ir Šventosios Romos imperatorius Frederikas Barbarosa, kuris žuvo per Trečiąjį kryžiaus žygį. Aplankysime Hatajaus archeologijos muziejų,kuris pasaulyje garsėja čia saugoma milžiniška Romos ir Bizantijos laikų mozaikų kolekcija. Vėliau suksime į įspūdingą senamiestį: seni pastatai, mečetės ir bažnyčios, mažulyčiai restoranėliai su tradiciniu turkišku maistu. Vakarienė ir nakvynė Hatajuje.
3 diena. Gaziantepas.
Pusryčiai. Vykstame į Gaziantepą (Gaziantep) (200 km). Šis miestas vienintelis pasaulyje įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip kulinarijos sostinė. Ragausime vieno garsiausių šio miesto gėrybių – baklavos. Šiuolaikinė legenda byloja, kad būtent čia šis saldumynas geriausias pasaulyje. Kitas garsus Gaziantepo objektas – Zeugmos muziejus. Tai – didžiausias pasaulyje mozaikų muziejus pasaulyje, kuriame yra 1 700 kv. metrų mozaikų. Vieną iš jų neabejotinai esate matę, tai – „Čigonė“. Ji tokia garsi, kad netgi eksponuojama specialioje patalpoje. Kopsime į Gaziantepo pilį, kuri Hetitų imperijos laikais buvo naudojama kaip apžvalgos taškas, II–III a. romėnai ją perstatė. Labiausiai pilis išplėsta valdant imperatoriui Justinianui. Jei sugalvotumėte apeiti aplink pilies sienas su 12 bokštų, tektų nupėdinti – 1 200 metrų. Sakoma, kas nebuvo vario turguje, tas nebuvo Gaziantepe, ir iš viso nebuvo Rytuose. Tad mes jame praleisime daug laiko gėrėdamiesi meistrų išmone ir talentu, pirksime suvenyrų. Vakarienė ir nakvynė Gaziantepe.
4 diena. Halfeti – Šanliurfas.
Pusryčiai. Po pusryčių viešbutyje važiuosime į Šanliurfą (Şanlıurfa) (150 km). Visų pirma aplankysime senovinį Halfeti miestelį, kuriame yra įspūdingas ežeras, o iš jo kyšo mečetės minaretas. Plaukiosime laivu. Šie miestelis garsėja dar ir tuo, kad yra vienas iš pasaulinės lėtųjų miestų Citta Slow asociacijos narių. Vėliau apžiūrėsime senovinę Šanliurfą, kuri buvo vienu iš Mesopotamijos miestų, dairysimės vietiniuose rytietiškuose turguose. Vakarienė ir nakvynė Šanliurfoje.
5 diena. Mardinas – Giobekli tepė.
Pusryčiai. Vykstame į Mardiną (195 km). O iš tiesų keliausime 12 000 metų atgal – Giobekli tepė, – tai seniausia pasaulyje šventykla, įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Giobekli Tepė radiniai datuojami 10−9 tūkstantmečiais pr. m. e. Vietovė 1995 m. pradėta kasinėti vadovaujant vokiečių archeologui Klausui Schmidtui. Joje buvo rasta tai, kas, manoma, buvo vėlyvojo neolito ikipuodininkystės kultūros žmonių ritualinė vieta.Vėliau apžiūrėsime senąjį Mardiną. Miestą įkūrė sirai dar iki krikščioniškais laikais, o IV a. pradžioje čia jau stovėjo vienuolynas, kuriame gyveno septyniasdešimt vienuolių. Sirai Mardine gyvena iki šiol ir iki šiol išpažįsta krikščionių tikėjimą. Apžiūrėsime ne jų bažnyčias, bet ir įspūdingus senuosius pastatus, paklaidžiosime siauromis gatvelėmis. Užsuksime į Zinciriye medresę, tai – vienas gražiausių istorinių paminklų senojoje Mardino dalyje. Jis buvo pastatytas 1385 m. Medresę sudaro kiemas ir mečetė, išskirtinis jos bruožas – du dideli kupolai. Vakarienė ir nakvynė Mardine.
6 diena. Diyarbakiras.
Pusryčiai. Vykstame į Diyarbakirą (90 km.). Apžiūrėsime miesto Sur rajoną, kuris yra Diyarbakiro tvirtovės viduje. Archeologiniai kasinėjimai parodė, kad regione buvo seniausia pasaulyje gyvenvietė – 7500 m. pr. Kr. Lankysime Keturiasdešimt kankinių (Mor Behnam) – Sirijos senovės stačiatikių bažnyčią. Tai viena reikšmingiausių istorinių vietų, kur šiuo metu vis dar gyvena daug krikščionių. Ši bažnyčia buvo pastatyta 569 m. pr. Kr. ir pašventinta sirų šventojo Behnamo ir jo sesers Saro garbei, be to, joje saugomi keturiasdešimties kankinių kaulai, kurie buvo nužudyti 320 m. už išpažįstamą tikėjimą. Vėliau užsuksime į Didžiąją mečetę, turkiškai ji vadinama Diyarbakır Ulu Camii arba Cami–i Kebîr. Ją pastatė seldžiukų sultonas Malik–Shahas. Ji yra laikoma penktąja švenčiausiąja musulmonų vieta pasaulyje. Mečetėje gali tilpti 5 000 maldininkų, ir jie meldžiasi pagal keturias skirtingos islamo tradicijas. Vakarienė ir nakvynė Diyarbakire.
7 diena. Adiyamanas – Nemrutas.
Po pusryčių viešbutyje važiuosime į Adiyamaną (200 km). Apžiūrėsime Diklo tiltą, dar vadinamą Dešimties arkų tiltu. Pastatytas 1065 m. jis sujungė du Tigro upės krantus. Pasivaikščiosime palei senąsias miesto sienas ir užsuksime į miesto Didžiąją mečetę. Palydėsime saulę ant Nemruto kalno, kur yra yra Komagenos, antikos laikų armėnų sukurtos karalystės valdovo Antiocho I Tėjaus (I a. pr. Kr.) mauzoliejaus griuvėsiai, – 8–9 m aukščio akmeninės statulos – UNESCO Pasaulio paveldo paminklas. Tiesa, prieš tai teks nesunkiai palypėti (5–7 km). Vakarienė ir nakvynė Adiyamane.
8 diena. Adiyamanas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą ir skrisime į Stambulą. Ten persėsime į lėktuvą skrendantį į Vilnių.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)