Meniu
Sekite mus
Data: 2025 09 07 – 16
Kaina: 1590 EUR + skrydžio bilietas apie 350-450 EUR.
Kaljaris – Baruminis – Boza – Orgosolas – Porto Rotondo – Porto Červas – La Madalenos salos – Santa Teresa Gallura – Bonifacijus – Ajačas – Porto Ota – Skandolos gamtos rezervatas – Korte – Porto Vekijo – Kastelsardas – Algeras
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Skrydis Vilnius – Europos miestas – Kaljaris.
Skrydis iš Vilniaus į Kaljarį su persėdimu tarpiniame mieste. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Kaljaris – Baruminis – Boza.
Pusryčiai. Trumpa ekskursija po Sardinijos sostinę Kaljarį. Miesto pavadinimas Casteddu vietine sardų kalba reiškia pilį. Kaljarį finikiečiai įkūrė VII–VI a. pr. Kr. Castello – istorinio senamiesčio siaurutėmis gatvelėmis mėgsta klaidžioti miesto lankytojai. Nuo Bastione di San Remy apžvalgos aikštelės atsiveria miesto ir pakrantės panorama. Senamiestyje taip pat įsikūrę Arkivyskupo rūmai, Šv. Marijos katedra, čia stūkso du bokštai Torre di San Pancrazio ir Torre dell’E lefante, Palazzo Vicere – Ispanijos vicekaraliaus rūmai. Vykstame į šalia Baruminio miesto esantį žymiausią nuragų archeologinį parką. *Su Nuraxi – didžiausias ir inomiausias nuragų kompleksas, 1997 m. UNESCOįrašytas į saugomų paminklų sąrašą. Šis XV–VII a. pr. Kr. statinių kompleksas, išsidėstęs aplink pagrindinį 19 m aukščio statinį su keturiais bokštais, atkastas tik prieš pusšimtį metų. Iki šių dienų pasakojama graži legenda apie kadaise šioje, antroje pagal dydį Viduržemio jūros saloje, gyvenusius milžinus, nusileidusius iš žvaigždžių. Mokslininkai šiuos statinius, iškilusius daugiau nei prieš 4 tūkstantmečius, laiko seniausiais Europoje. Manoma, jog šie kūgiai galėjo atlikti gynybinę funkciją, kiti įžvelgia šventyklų ar gyvenamųjų namų paskirtį. Saloje priskaičiuojama kone 7000 nuragų. Manoma, kad nuragų kompleksas – gynybinė pilis, iš kurios buvo stebima ir ginama teritorija. Beveik prieš 4000 metų pastatyti iki 20 m aukščio ir 35 m pločio, nupjauto kūgio formos statiniai iš milžiniškų akmens luitų be jokios rišamosios medžiagos mokslininkams iki šiol kelia daugybę klausimų. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Boza – Orgosolas – Olbija.
Pusryčiai. Boza (Bosa) – vienas spalvingiausių salos miestų. Bozos istorinis centras yra vos už kelių kilometrų nuo Viduržemio jūros pakrantės. Istoriniame Bozos centre yra išlikusių autentiškų įvairiausiomis spalvomis išmargintų viduramžių namų, o ant kalvos tarsi karūna pūpso XII a. statytos pilies liekanos. Vykstame į centrinę Sardinijos dalį, kur šeimininkauja avys ir juos ganantys piemenys. Gurmaniški *pietūs, kurių metu ragausime ant laužo keptos ėrienos ir paršiuko, įvairių sūrių, kumpių ir vytintų dešrų. Visus skanėstus užgersime raudonu Cannonau vynu ir Aqua vita stipriuoju gėrimu. Vykstame į Orgosolą (Orgosolo), garsėjančią sienine tapyba. Anksčiau miestelis garsėjo kaip banditų gyvenvietė, savotiški „laukiniai vakarai“, kur ilgus metus buvo įžūliai grobiami ir žudomi žmonės. Kriminalinė situacija pasikeitė, tačiau unikali miestelio maištininkų istorija kartu su Sardinijos gyventojų kovomis prieš Italijos valstybę, nedingo be pėdsakų. 1969 m. birželio mėnesį Pratobello vietovėje Orgosolo gyventojai pasipriešino Italijos armijai,užėmusiai anksčiau ganykloms naudotą teritoriją, kurioje planavo įkurti pratybų bazę. Armijai teko pasitraukti, o keli iš Milano atvykę anarchistai ant miestelio sienos išpiešė šiai progai skirtą piešinį. Tai buvo pirmasis gatvės meno kūrinys miestelyje. Vėliau, kai studentai pradėjo garsiai kalbėti apie ilgus dešimtmečius vykdomą socialinę priespaudą ir neteisingumą, ant miestelio sienų piešinių dar padaugėjo. Taigi šiai tradicijai jau daugiau nei 40 metų. Tokiu būdu Orgosolas tapo savotiška gatvės menininkų utopija, kur piešti ant sienų nėra draudžiama kaip daugelyje Europos miestų, priešingai – tokia veikla visokeriopai skatinama ir palaikoma miestelio gyventojų bei dabartinės miestelio valdžios. Per tuos dešimtmečius vieni piešiniai išnyko, atsirado kiti, ir šiandien Orgosolo sienas puošia daugiau nei 150 piešinių, atliktų skirtingomis technikomis. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Porto Rotondas – Porto Červas.
Pusryčiai. Keliaujame po Smaragdinę pakrantę (Costa Smeralda), kuri traukia pasaulio turtuolius – čia ilsėtis atvyksta ir arabų šeichai, ir pasaulio oligarchai, ir kino žvaigždės. Smaragdine pakrante pavadinta neatsitiktinai – šią maždaug 55 km ilgio pakrantės atkarpą, kurios svarbiausias kurortas yra Porto Červas (Porto Cervo), skalauja neįtikėtinai skaidri, žaliai melsva jūra, kurios vilionėms atsispirti tiesiog neįmanoma. Jaukių miestukų Golfo Aranci, Porto Rotondo ir Porto Červo įlankose baltuoja prabangios jachtos ir turtuolių vilos, o tolyje išsibarsčiusios nedidelės salelės. Pasakojama, jog 1958 m. princas Aga Khanas plaukiodamas savo jachta buvo užkluptas audros ir prieglobstį netikėtai surado vienoje iš pakrantę išraižiusių dailių įlankėlių. Sužavėtas turtingasis verslo magnatas netrukus nusitaikė į tuo metu visiškai laukinę pakrantę, kuri tapo turizmo Sardinijoje pradininke. Neišvysite šioje pakrantėje autentiškų žvejų kaimelių, čia taip pat neiškilo ir baugūs dangoraižiai. Čia vyrauja idiliški kaimiško stiliaus namukai. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. La Madalenos salos.
Pusryčiai. Vykstame į Palau miestelį iš kurio kelsimės į La Madalenos (La Maddalena) *salyną. Salos išsibarsčiusios nedideliame jūros lopinėlyje Bocche di Bonifacio, kuris įsispraudęs tarp Prancūzijai priklausančios Korsikos ir itališkosios Sardinijos. Madalenos salyną sudaro septynios didesnės salos, iš kurių didžiausia yra La Madalena, ir per 50 mažesnių salų. Septynios salos – tiek liko iš kažkada Korsiką ir Sardiniją jungusios žemės. Krištoliniame vandenyje gyvena delfinai, todėl labai tikėtina, kad, keldamiesi keltu į salą, juos išvysime nors akies krašteliu. Salyno parkas stulbina nuostabiais vaizdais ir daugybe slaptų įlankėlių. Visas Madalenos salas supa krištolinis, tiesiog peršviečiamas, švarus jūros vanduo. Ši vieta labiau primena Karibų jūros pakrantes nei Viduržemio jūros regioną. Vienas įspūdingiausių Madalenos salyne – rožinis paplūdimys, Spiaggia Rosa, esantis Budeli saloje. Rožine spalva pakrantės smėlį čia nudažė smulkios kriauklelių dalelytės. Madalenos salas saugo UNESCO nuo 1994 m. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. S.Teresa Gallura – Bonifacijus – Ajačas.
Pusryčiai. Vykstame link Santa Teresa Gallura, iš uosto *išplaukiame į Korsiką (Corse). Atplaukę į patį gražiausią Korsikos miestą – Bonifacijų (Bonifacio) siūlome įspūdingą *plaukimą laiveliu palei Bonifacijaus pakrantę ir iš jūros pusės pasigrožėti stulbinančiomis balto kalkakmenio 70 metrų uolomis ir neįprastai žydro vandens harmonija. Ne veltui miestui prigijęs „skardžių miesto“ pavadinimas. Bonifacijaus miestas yra padalintas į dvi dalis: Ville ville (senamiestį) ir la Haute Ville (viršutinį miestą), susibūrusį aplink senovinę IX a. citadelę ir apjuostą aukšta siena. Bonifacijaus senamiestis – tai siaurų gatvių ir istorinių pastatų labirintas, žavingas pasivaikščiojimams ir susipažinimui su miesto įdomybėmis. Visi turistai čia atvyksta tuo pačiu tikslu: pasigėrėti senoviniu ir unikaliu viduramžių miestu – tvirtove, kur senovinių namų virtinė tęsiasi palei 70 metrų aukščio bangų išmušinėtą skardį ir todėl atrodančiu taip, lyg saulėje spindintys balti miesto namai kabėtų ore, virš piktai banguojančios jūros. Vykstame į Ajačą (Ajaccio). Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Ajačas – Porto Ota – Skandolos gamtos rezervatas.
Pusryčiai. Trumpa ekskursija po Ajačą (Ajaccio) – Korsikos regiono sostinę, Napoleono Bonaparto gimtinę: paminklas Napoleonui Bonapartui, grakščioji kardinolo Fešo gatvė su žaviomis kavinėmis ir suvenyrų parduotuvėlėmis, Katedra kur buvo krikštytas Napoleonas, Fešo *muziejus. Vykstame į Porto Ota link. Kelionės metu lydės nuostabios panoramos, įlankų gausa ir didingi kalnai. Esant galimyberi plaukiame į *Skandolos gamtos rezervatą (Reserve Naturelle de Scandola) – kvapą gniaužianti vietovė, tai Korsikos perlas. Skandolos gamtos rezervatas saugo 900 hektarų žemės ir 1000 hektarų jūrų ploto, o jo vulkaninės kilmės, vėjo ir vandens suformuotos stačios uolos bei raudonųjų uolų dariniai sužavi visus. Gamtos rezervato pakrantė pėsčiomis praktiškai nepasiekiama, ji apima apie 3 kilometrus, ir kalvos siekia net 1000 metrų aukštį. Pačioje pakrantėje gausu paslėptų įlankų ir ilgų paplūdimių, jūrų griovių ir kraujo raudonumo aukštų kalvų. Rezervato augalija yra puikus tokio tipo vietovės pavyzdys. Čia gyvena kirai, kormoranai ir jūrų ereliai, o skaidrus jūros vanduo, salelės ir ir nepasiekiami urvai turtingi jūrų gyvūnija. Skandolos gamtos rezervatas sudarytas iš porfyro ir bazalto uolienų, kurias suformavo bangos. Nuožulnesniems rezervato šlaitams būdinga tipinė Viduržemio jūros augalija – ypatingai gausu ąžuolų. Čia auga ir raudonieji dumbliai, kurių nerasite jokioje kitoje Prancūzijos vietovėje. 1975 metais įkurtas Skandolos gamtos rezervatas – saugoma teritorija, kurioje draudžiama bet kokia gamtą žalojanti veikla. 1983 metais rezervatas buvo įtrauktas UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o 1986 metais apdovanotas Europos diplomu. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Korte – Porto Vekijo.
Pusryčiai. Vykstame į Korte (Corte) – pačioje Korsikos širdyje esantį miestą, tautos didvyrio Paskualės Paoli gimtąjį miestą. Kelionė per aukščiausius Korsikos kalnus nepalieka abejingų. Stebėsime nuostabias panoramas, pasivaikčiosime kalnuose, skaniai pietausime vietinėje užeigoje. Toliau keliausime iki garsiausio Porto Vekijo (Porto Vecchio) kurortinio miestelio, įsikūrusio prie gražios įlankos. Nakvynė viešbutyje.
9 diena. Kastelsardas – Algeras.
Pusryčiai. Keltu *keliamės per Bonifacijaus sąsiaurį ir vykstame į Kastelsardą (Castelsardo) – šiaurinėje Sardinijos salos dalyje esantį pakrantės miestelį, gana dažnai vadinamą vienu iš gražiausių Italijos miestelių. Viduramžių siaurų gatvelių ir ilgaamžių pilių dvasia kvėpuojantis pakrantės miestelis įsikūręs Azinaros įlankoje (Golfo dell’ Asinara). Miestą ant uolos viršūnės XII a. įkūrė Genujos ispanai. Dramblio uola – vienas iš Sardinijos salos simbolių. PasigrožėsimeXII a. statyta Doria pilimi. Vykstame į Algerą (Alghero). Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Algere.
10 diena. Algeras.
Pusryčiai. Esant galimybei plaukiame į *Neptūno grotą (Grotta di Nettuno) – vieną populiariausių turistų atrakcijų Sardinijos saloje. Romėnų jūros dievo vardu pavadinta grota buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Ši ištisa urvų sistema driekiasi apie 4 km, tačiau lankytojams atviri tik keli šimtai metrų grotos, kurią puošia ežeriukas ir gausybė stalagmitų bei stalaktitų. Grįžtame į Algerą. Istorinis šio miesto centras žavi kiekvieną svečią. Kai vaikščiosime įtvirtintomis sienomis, o visai čia pat po kojomis jūros bangos duš į uolas, galėsime grožėtis gynybiniais miesto bokštais. Vaikščiodami siaurų gatvelių labirintu atrasime katedrą bei kitų grakščių pastatų, kurių daugelyje, kaip ir gatvių pavadinimuose, juntama katalonų įtaka. Algeras nuo seno garsus koralų dirbiniais. Čia tiek daug koralų parduotuvių, kuriose tikrai bus sunku išsirinkti patinkantį dirbinį. Senamiestį itin pagyvina senieji žvejai – jie tinklus taiso tiesiog savo namų tarpduryje. Nakvynė viešbutyje.
11 diena. Algeras (Olbija) – Europos miestas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių su persėdimu tarpiniame mieste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)