Meniu
Sekite mus
Data: 2025 10 01 – 10
Kaina: 1490 EUR + skrydžio bilietas apie 450-500 EUR
Portas – Gimarainsas – Braga – Bom Jesus do Montė – Koimbra – Tomar – Fatima – Batalija – Alkobasa – Nazarė – Obidosas – Lisabona – Sintra – Capo da Roca – Algarvės regionas
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – tarpinis miestas – Portas.
Skrydis Vilnius į Portą su persėdimu tarpiniame mieste. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Portas.
Pusryčiai. Jau nuo romėnų laikų Portas (Porto) puikiai vertėsi iš prekybos. IX a. miestas greitai atsikratė maurų ir pasipelnė aprūpindamas maisto atsargomis čia sustojusius į Šventąją žemę vykstančius kryžiuočius. Portui teko ir dalis Portugalijos XV–XVI a. jūrinių atradimų sukauptų turtų. Pelningos prieskonių imperijos netektį vėliau kompensavo vyno prekyba su Britanija. Šis tebeklestintis pramoninis centras ir antras pagal dydį Portugalijos miestas derina pramonę su žavesiu. Porto istorinis centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursija po Portą, išsidėsčiusį abiejuose Doro upės krantuose: gražioji Aliados gatvė ir Sao Bento stotis, Ribeira – senasis Porto siaurų gatvelių labirintas ir krantinė, Bolsa – neoklasikiniai XIX a. rūmai, juose kadaise buvo įsikūrusi Porto birža. Aplankome turtingiausią Porte Šv.Pranciškaus *bažnyčią su auksu tviskančiais barokiniais altoriais. Bažnyčios interjeras gausiai puoštas paauksuoto medžio raižiniais. Porto simbolis – 78 m aukščio Clerigos bokštas. Porto katedra, kuri net ir gerokai pakitusi XVII–XVIII a., panašesnė į tvirtovę. Persikeliame į kairįjį Doro upės krantą, kuriame kamštinio ąžuolo statinių prikrautos baržos primena, kad krantinėje yra 58 vyno rūsiai, kur laikomas garsusis Porto vynas. Lankysime vieną garsiųjų Porto vyno *rūsių. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Gimarainsas – Braga – Bom Jesus do Monte.
Pusryčiai. Vykstame į Gimarainsą (Guimaraes), vadinamą tautos lopšiu, buvusią Portugalijos sostinę. Jos išskirtinės pilies kontūrai puikuojasi Portugalijos herbe. Gerai išsilaikiusio miesto centro siauros gatvelės puikiai tinka pasivaikščioti. Akmenimis grįsta Rua de Santa Maria gatvė apstatyta senamiesčio namais, kuriuos puošia įmantrios skulptūros. Gimarainso pilies milžinišką pagrindinį bokštą juosia aštuoni dantyti bokštai, ryškūs miesto panoramoje. Šioje pilyje gimė pirmasis Portugalijos karalius Alfonsas Užkariautojas. Vykstame į netoli Bragos esantį Bom Jesus do Monte – įspūdingiausią Portugalijos šventovę, statytą 1784–1811 m. Iki XV a. statytos bažnyčios galima lipti laiptais arba per 3 minutes pasikelti 1882 m. sumontuotu ir iki šiol puikiai veikiančiu hidrauliniu *funikulieriumi. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Koimbra – Tomar – Fatima.
Pusryčiai. Vykstame į Koimbrą (Coimbra). Ekskursija po daugelio poetų aprašytą buvusią Portugalijos sostinę Koimbrą, įsikūrusią prie Mondego upės. Aplankome seniausią (1290 m. įkurtą) šalies universitetą, jo įspūdingą *biblioteką su puikiais barokiniais paauksuoto medžio baldais bei aktų salę, tvirtovę primenančią katedrą, Santa Cruz vienuolyną (XII a.). Ketvirtadalis miesto gyventojų yra studentai, dažnai tebevilkintys juodais apsiaustais su peiliu padarytais įpjovimais, kurių yra tiek, kiek kartų studentas patyrė nelaimingos meilės kančias. Vykstame į Tomarą, kurį 1157 m. įkūrė pirmasis Tamplierių ordino Portugalijoje magistras Gualdimas Paisas. 1160 m. Didžiojo Tamplierių ordino magistro įkurtame Kristaus *vienuolyne galima aptikti vienuolių – riterių pėdsakų. Vykstame į Fatimą – garsią religinę šventovę. Mergelės Marijos apsireiškimo trims piemenims vietovė tapo viena svarbiausių Europos piligriminių vietų. Pasirodymo koplyčia žymi pasirodymų vietą. Mergelės Marijos skulptūros karūnoje saugoma kulka, kuria 1981 m. pasikėsinta į Joną Paulių II. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Batalija – Alkobasa – Nazarė – Obidosas – Lisabona.
Pusryčiai. Vykstame į Bataliją (Batalha), kur yra į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas portugalų gotikos šedevras – Santa Maria da Vitoria dominikonų *abatija. Šviesaus kalkakmenio vienuolynas buvo pastatytas istorinei Jono I pergalei 1385 m. pagerbti. Vienuolyne esančio Įkūrėjo koplyčioje ilsisi Jono I, jo anglės žmonos Filipos iš Lankasterio ir jų sūnaus Henriko Jūrininko palaikai. Vykstame į Alkobasą (Alcobaca), kuri išgarsėjo pradėjus statyti didžiausią Portugalijoje vienuolyną ir bažnyčią. Alkobasos *vienuolynas (Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça) ne tik vienas svarbiausių vienuolynų Portugalijoje, bet ir gali didžiuotis didžiausios bažnyčios šioje šalyje titulu. Vienuolynas buvo įkurtas XII a. Jis buvo svarbus formuojantis portugalų tautai. Trumpas sustojimas Nazarėje – žvejų kaime su nuostabiu paplūdimiu, atsirėmusiu į stačias uolas. Čia laikomasi tradicijų: žvejai vis dar rengiasi languotais marškiniais ir megztomis kepurėmis su bumbulu, jų žmonos segi kelis pasijonių sluoksnius, jie tebeado tinklus ir ant vielinių grotelių paplūdimyje vytina žuvis. Vykstame į Obidosą, žavų ir jaukų storų sienų apsuptą miestelį su baltutėliais namais. Kadaise Obidosas tapo karališkąja dovana – šią pilį Portugalijos karalienei Izabelei padovanojo karalius Denis I.Viena iš įdomių Obidoso atrakcijų yra pasivaikščiojimas istorinėmis miesto sienomis. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Lisabona.
Pusryčiai. Ekskursija po Portugalijos sostinę Lisaboną (Lisboa), išsidėsčiusią ant septynių kalvų prie Težo upės žiočių. Didžiojoje Lisabonoje, aprėpusioje daugelį aplinkinių gyvenviečių, gyvena beveik 2 mln. žmonių. 1755 m. per žemės drebėjimą iki pamatų sugriautas dailių, kruopščiai suplanuotų gatvių išraižytas sostinės centras Baiša datuojamas XVIII a. Iš abiejų pusių centrą supančios kalvos su siauromis Alfamos ir Bairo Alto gatvelėmis daro miestą išskirtinį ir jaukų. Dar nuo šlovingų geografijos atradimų laikų Lisabona, kai ji buvo ir pasaulinės prekybos centras, yra svarbus uostas. Šiandien dokai perkelti kitur, bet istoriniai Belemo paminklai liudija ypatingą miesto jūrinę praeitį. Belemo kvartalo simbolis – elegantiškas penkiaaukštis Belemo *bokštas, nuo kurio kadaise išplaukdavo karavelės naujųjų žemių ieškoti; 52 m aukščio paminklas Atradėjams, Šv. Jeronimo *vienuolynas. Tęsiame pažintį su Lisabona: gražiausios naujojo miesto aikštės – Rossio, Comercio ir Restauradores, Libertade gatvė; Šv. Justo *keltuvas, XX a. pr. įrengtas kaliojo metalo liftas su filigrano puošmenomis jungia Baišos rajoną su Karmelitų aikšte; karmelitų vienuolyno griuvėsiai. Viduramžių dvasia alsuojantis Alfamos kvartalo siaurų gatvelių, akligatvių ir stačių laiptų labirintas šiek tiek primena šiaurės Afrikos miestus. Lisabonos lopšys – Šventojo Jurgio tvirtovė, pradėta statyti V a. Nuo jos sienų atsiveria neužmirštami vaizdai; populiari nedidelė Šv. Antano bažnyčia tariamai stovi namo, kuriame gimė šv. Antanas, vietoje; Lisabonos Se katedra – seniausia miesto bažnyčia ir vienas didžiausių romaninio stiliaus statinių mieste. Trijų požeminių smūgių XIV a., žemės drebėjimo 1755 m. suniokotos ir ištisus amžius remontuotos katedros architektūros elementai yra įvairių stilių pynė. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Sintra – Capo da Roca.
Pusryčiai. Vykstame į Sintrą, kuri šešis šimtmečius buvo mėgstama Portugalijos monarchų rezidencija ir populiariausia turtingų Lisabonos gyventojų vasarojimo vieta, įkvėpusi lordą Baironą, kuris ją pavadino Edeno sodu. Sintroje prasideda ratu per miškingus Sintros kalnus vedantis maršrutas. Pro milžiniškų samanotų riedulių kraštovaizdį pamatysime kvapą gniaužiančių Atlanto pakrantės ir Težo žiočių vaizdus. Karališkuosieji rūmai su keistais kūgio formos kaminais. Šie rūmai iškilo maurų valdovų buveinės vietoje ir tapo mėgstamiausiu dvariškių vasaros prieglobsčiu. Iki pat XX a. pabaigos čia buvo karališkosios šeimos rezidencija. 1995 m. Sintra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, šiandien Sintra sulaukia tūkstančių lankytojų ištisus metus. Pavaikščiosime senamiesčio gatvelėmis, aplankysime Palacio da Pena – XIX a. įvairių architektūrinių stilių *rūmus, pastatytus kunigaikščiui Ferdinandui II, kuris pageidavo sujungti kuo daugiau keistybių iš viso pasaulio. Vykstame į Capo da Roca – labiausiai į vakarus nutolusį žemyninį Europos tašką. Vykstame Kaskaiso (Cascais) link, trumpam sustodami prie Pragaro burnos (Boca do Inferno) pasigrožėti, kaip jūra veržiasi į uolų plyšius ir urvus, sukeldama griausmingą garsą ir įnirtingai taškydama purslus. Kaskaisas jau daugiau nei šimtmetį poilsiautojus masina smėlio paplūdimiais, o banglentininkai jį mėgsta dėl didelių bangų ir tinkamo vėjo. Esant galimybei *vakarą praleisime viename fado restoranų, klausydamiesi tradicinių graudžių portugalų dainų. Nakvynė viešbutyje.
8 – 9 diena. Lisabona – Algarvė: Sagresas, Šv.Vincento kyšulys, Albufeira, Lagosas.
Pusryčiai. Išvykstame į Portugalijos Algarvės regioną, skalaujamą nuostabios jūros ir įrėmintą į spalvotas smiltainio kopas. Čia ilsėsimės ir ieškosime gražiausių paplūdimių, taip pat atsidursime ir pasaulio pakraščiu vadinamame Šv.Vincento (Cabo de Sao Vincente) kyšulyje.
10 diena. Faras – tarpinis miestas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių su persėdimu tarpiniame mieste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)