Meniu
Sekite mus
Data: 2025 10 11 – 18
Kaina: 1290 EUR + skrydžio bilietas nuo 250 EUR.
Streza – Madžorės ežeras ir salos – Turinas – Sacra di San Michele vienuolynas – Fenis pilis – Monblanas – Bard – Langhe regionas: Barbaresko, Neive, Barolo – Alba – Astis
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – Milanas – Streza.
Skrydis į Milaną. Vykstame į nedidelį Strezos (Stresa) miestelį, įsikūrusį prie Madžorės ežero (Lago Maggiore). Streza, vienas žymiausių miestelių prie Madžorės ežero, žavi lyg iš atviruko nužengusiomis nuostabiomis panoramomis: horizonto linija susilieja su mėlynu dangumi, o tolumoje kyšo Monte Roso kalnų masyvas. Šiame miestelyje savaitę gyveno Ernestas Hemingvėjus ir rašė romaną „Atsisveikinimas su ginklais“. Kelių kilometrų ilgio miestelio pakrantė leidžia žavėtis krištolo skaidrumo ežeru. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Madžorės ežeras ir salos.
Pusryčiai. Šiandien mus stebins ir žavės Madžorės ežero salos – Isola Bella, Isola dei Pescatori ir Isola Madre. Jau vien ežero pavadinimas sako, kad jis yra didelis. Iš tiesų tai antras pagal dydį Italijos ežeras. Madžorės ežeras dar vadinamas Verbanus, nes pakrantėje auga verbenos. Horizonte įžiūrimos Šveicarijai priklausiančios snieguotos Alpių viršūnės. Ežero viduryje esančios nuostabios Borromeo salos – Bella, Pescatori ir Madre – pasiekiamos tik vandens transportu, tad mūsų laukia ir smagus plaukimas* laivu. Salos – tikri rojaus kampeliai, pavadinti ežero globėjo kardinolo Karlo Boromeo vardu. XVII a. statyti Barromeo *rūmai – tai nepaprasto grožio ir harmonijos architektūrinis šedevras. Juos supa nuostabus sodas su peizažinėmis terasomis, fontanais, statulomis ir grotomis. Didingas barokinis pastatas buvo ne tik šeimos namai, bet ir daugelio žymių žmonių traukos centras. Įkvėpimo čia sėmėsi Fiodoras Dostojevskis, Tomas Manas, Čarlzas Dikensas, Ernestas Hemingvėjus. Prabangūs rūmai stebina marmuro, stiuko ir meno kūrinių gausa. Dar vienas salos stebuklas – įspūdingas kriauklės formos amfiteatras. Jį supantys barokinio stiliaus sodai žaliuoja ant skirtingo dydžio terasų, imituojančių kabančiuosius Babilono sodus. Isola Pescatori saloje dominuoja viduramžiška atmosfera ir ramybė. Salą vagoja siauros ir trumpos gatvelės, jose gausu restoranų, siūlančių žuvų patiekalus. Laisvu laiku galėsime papietauti ir pailsėję plauksime į dar vieną salą – Isola Madre, garsėjančią įspūdingu botanikos sodu*, kuriame auga daugybė iš viso pasaulio privežtų augalų: azalijos, rododendrai, kamelijos, taip pat seniausias (daugiau nei 200 metų) Europos kiparisas. Lankysime didingus XVI a. rūmus*, kuriuose yra vertinga meno, baldų ir marionečių kolekcija. Po dienos, praleistos grožyje, apie kurį Stendalis rašė: „Jei tavo krūtinėje plakančią širdį dengia apsiaustas, parduok jį ir už gautus pinigus keliauk pasigrožėti Boromeo salomis. Tavo širdis bus tau dėkinga“, grįšime į krantą. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Turinas.
Pusryčiai. Vykstame į Pjemonto regiono sostinę Turiną, dažnai vadinamą itališkuoju Paryžiumi dėl architektūros panašumo. Pirmosios suvienytos Italijos sostinės didingus statinius puošia mansardos, elegantiški balkonai, rūmai su lipdiniais ir arkinės galerijos. Turine ir jo apylinkėse yra net 15 karališkųjų rezidencijų, kurios saugomos UNESCO. Miestas ypač suklestėjo valdant Savojos šeimai. Pjemonto sostinė, skaičiuojanti trečiąjį gyvavimo tūkstantmetį, garsėja daugybe dalykų: čia saugoma įžymioji Turino drobulė, šiame mieste įsikūrusi FIAT gamykla, Turinui teko garbė būti 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių sostine. Turinas it magnetas traukia daugelio pasaulio magus ir net satanistus. Pasak ezoterikos gerbėjų, Turinas – vienas magiškiausių pasaulio miestų. Manoma, kad jame susikerta du trikampiai: baltąjį sudaro Praha, Lionas ir Turinas, o juodąjį – Turinas, Londonas ir San Franciskas. Taigi paslapčių gerbėjams šis miestas – it savotiška Meka. Bene lankomiausia vieta – Turino katedra, kur Sacra Sindone koplyčioje saugoma Turino drobulė – viena iš garsiausių relikvijų pasaulyje. Karališkieji *rūmai – svarbiausia Savojų dinastijos rezidencija. Laisvu laiku verta aplankyti Turino simbolį – Mole Antonelliana, kuris dešimtmečius buvo aukščiausias pastatas mieste. Dabar šiame pastate įsikūręs Nacionalinis kino *muziejus, o iš bokšto viršuje įrengtos apžvalgos aikštelės galima pasidairyti po Turiną iš aukštai. Egipto *muziejuje eksponuojama gausi Egipto radinių kolekcija. Turinas – skonių sostinė. Aleksandras Diuma ir Frydrichas Nyčė mielai prisėsdavo prie marmurinio stalelio kavinėje „Café Al Bicerin“ pasimėgauti taure firminio Turino gėrimo (il bicerin), ruošiamo (lygiomis dalimis) iš stiprios kavos ir grietinėle užbalinto karštojo šokolado. Gėrimo pavadinimas kilęs nuo nedidelės stiklo taurės, Pjemonto regione vadinamos bicerin. Turinas vadinamas ir šokolado sostine – būtent iš jo konditerijos meistrų mokėsi pirmieji šveicarų fabrikantai. Brangių kakavos pupelių 1559 m. iš kelionės po Ispaniją parsivežė Savojos princas. Turino rankų darbo šokoladą žinojo visa Europa. O kur dar vermutas ar „Lavazza“ kava! Kavos gurmanams bus įdomu aplankyti „Lavazza“ *muziejų, kurio interaktyvi ekspozicija pasakoja kavos pupelių istoriją „Lavazza“ koncerne. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Sacra di San Michele vienuolynas – Stupinidži rūmai.
Pusryčiai. Vykstame į netoli Turino įsikūrusį legendomis ir mistika apipintą Sacra di San Michele vienuolyną*, tapusį viso regiono vizitine kortele. X a. pastatytas dramatiškai virš svaiginančios bedugnės pakibęs vienuolynas visais laikais buvo svarbus piligriminis centras ir yra seniausias šv. Mykolui skirtas vienuolynas. Vienuolyno mūrų įkvėptas Umberto Eko parašė romaną „Rožės vardas“. Šis vienuolynas yra dvasinėje nematomoje linijoje, jungiančioje Jeruzalę ir šv. Mykolo vienuolynus Prancūzijoje, Italijoje (Apulijoje), Graikijoje ir šiaurinėje Anglijoje. Jo mūrai saugo ezoterines paslaptis ir biblinius ženklus (apie juos sužinosime skambant vienuolių grigališkajam choralui). Šio vienuolyno bažnyčioje palaidoti Savojų dinastijos atstovai. Stupinidži *rūmai (Palazzina di Caccia Stupinigi) – Savojų dinastijai priklausęs medžioklės dvaras kiek primanantis Versalio rūmus Prancūzijoje. Milžinišką rūmų interjerą sudaro prabangiai dekoruotos salės su trompe l`oeil tapyba ir freskomis medžioklės tema. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Fenis pilis – Monblanas – Bard.
Pusryčiai. Šiandien mūsų laukia nuostabi patirtis – pakilimas aukštai virš viršukalnių, debesų ir ledynų. Vykstame prie aukščiausios Europos viršukalnės* – Monblano. Net dvi valstybės gali didžiuotis tuo, jog būtent Italijos ir Prancūzijos teritorijose yra šis didingas Europos kalnų tėvas. Pakilę keltuvu* į įspūdingą 3466 m aukštį, įkvėpsime tyro kalnų oro, pasisveikinsime su ledynais, išplėtę akis grožėsimės tobulomis kalnų viršūnėmis ir virš jų iškylančiu Monblanu. Jis atrodo artimas, ramus, bet kartu ir nepasiekiamas. Didžiausias malonumas bus aukštai įsikūrusioje kavinėje stebėti kalnus, medituoti ar kaitintis saulės spinduliuose. Pakeliui aplankysime Fenis pilį (Castello Fenis) – tikrą viduramžių triumfą menančią pilį. Tai yra būtent tai, ką mes įsivaizduojame, kai galvojame apie viduramžių pilį: bokštai, bokšteliai ir sviediniš pramuštos sienos. Pilies sieninės tapybos paveikslų ciklas, vienas garsiausių Šiaurės Italijoje, nuves jus į rafinuotą gotikos pasaulį, kuriame gyvena kilmingos moterys ir riteriai. Fenis pilies beveik tūkstančio metų istorija prasideda XII–XIII amžiuje. Bardo (Bard) miestelis sužavės siaurų išpuoselėtų gatvelių labirintu ir ant aukštos kalvos didingai stovinčia viduramžių pilimi. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Langhe vynuogynai: Barbaresko, Neive, Barolo – Alba.
Pusryčiai. Šiandien leisimės į pažintį su Langhe regiono vynuogynais ir pilimis. Langė-Roeras ir Montferatas – šiaurės Italijos regiono pavadinimas, saugomas UNESCO. Į pasaulio paveldą įrašytos penkios vynuogynų vietos su nepakartojamu kraštovaizdžiu ir Grincano Kavuro pilimi (Castello Grinzano Cavour), kurioje vyksta tarptautinis trumų aukcionas. Alba ir Astis yra Pjemonto regiono vyno industrijos širdis. Pjemonte vynuogynai užima net 70 tūkst. hektarų plotą. Pagal bendrą vynuogynų plotą Pjemontas yra šeštoje vietoje tarp Italijos vyno regionų, o pagal DOC ir DOCG vyno gamybą pirmauja. Pjemonte karaliauja raudonasis vynas. To priežastis – kilmingoji vynuogių veislė Nebbiolo. Iš šių vynuogių gaminamos vienos garsiausių itališko vyno rūšių. Alboje rudenį šurmuliuoja įvairios mugės ir aukcionai. Nuo 1928 m. į juos renkasi trumų gurmanai iš viso pasaulio. Dar šį miestą vadina tūkstančio bokštų miestu. Tai ir garsių „Ferrero“ saldainių gimtinė. Ši įmonė Albos mieste buvo užregistruota 1946 m. Paklaidžiosime jaukiomis gatvelėmis, susipažinsime su trumais ir jų savybėmis, pajausime jų specifinį kvapą, kuris ilgam liks prisiminimuose. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Astis – Martini gamyklos lankymas ir degustacija.
Pusryčiai. Vykstame į Astį. Jo istorinis centras išsaugojo daugybę senų, turtingiems aristokratams priklausiusių viduramžių namų ir bokštų. Miestas klestėjo X–XIII a., o tuos laikus primena kasmet vykstančios Il Palio žirgų lenktynės.Esant galimybei vyksime į Martini gamyklą, kurioje gaminamas žymusis aperityvas. Degustuosime ir vertinsime. Laisvas laikas Turine. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Turinas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)