Meniu
Sekite mus
Data: 2025 02 01 – 10
Kaina: 1750 EUR + skrydžio bilietas apie 650-690 EUR.
Maskatas – Bimaho smegduobė – Šabo vadė – Suras – Ras al Jinzo vėžlių rezervatas – Džalan Bani Bu Ali – Bani Khalido vadė – Wahiba dykuma – Birkat al Mavzas – Nizva – Džabal al Akdaro kalnai – Al Sogara kaimas – Dianos apžvalgos aikštelė – Al Hamra – Bait Al Safa muziejus – Misfatas – Bani Avfo vadė
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius–tarpinis miestas–Maskatas.
Skrydis iš Vilniaus su persėdimu tarpiniame mieste. Atvykimas į Maskatą (Muscat). Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Maskatas.
Pusryčiai. Ekskursija po Omano sostinę – Maskatą (pavadinimas, išverstas iš arabų kalbos, reiškia vietą, kur išmetamas inkaras). Miestas, apsuptas jūros, kalvų ir saugomas portugalų statytų tvirtovių. Lankysime Didžiąją sultono Kabuso mečetę. Jos grindis puošia antras pagal dydį pasaulyje iraniečių rankų darbo kilimas, sveriantis 27 tonas. Mečetės projektavimo, statybos bei apdailos darbuose dalyvavo beveik visos islamiškojo pasaulio šalys. Ištaigingoje ir prabangioje pagrindinėje maldos salėje telpa 6600 maldininkų. Ši mečetė yra ne tik pagrindiniai sultonato maldos namai, bet ir islamo religijos, istorijos bei meno centras. 2011 m. spalio 13 d. Omane atidaryti pirmieji Persijos įlankos regione Operos rūmai. Omano sultonas Kabušas yra didelis Vakarų šalių klasikinės muzikos gerbėjas. Pirmąjį vakarą parodytoje Dž. Pučinio operoje „Turandot“ dalyvavo kai kurios garsiausios pasaulyje šio žanro žvaigždės. Šį pastatymą režisavo F. Zefirelis, Veronos arenos orkestrui ir chorui vadovavo ispanų tenoras P. Domingas. Dėl teisės projektuoti teatrą kovojo geriausios pasaulio architektų firmos, galiausiai šis projektas buvo patikėtas Britanijos įmonei Theater Projects Consultants. Anglams patikėta ne tik pastato statyba, bet ir vidaus interjero projekto įgyvendinimas, aplink teatrą esančio kraštovaizdžio sukūrimas, dekoratyvinio apšvietimo sukūrimas, teatro virtuvės projektas, garso sistemos sukūrimas. Teatre yra 1100 vietų. Bendras plotas 80 000 kv. m, sukurti nuostabūs sodai, veikia kavinės ir restoranai, prabangios parduotuvėsir meno galerija. Al Alam rūmai – viena iš šešių oficialių sultono Kabuso rezidencijų – tapo Maskato simboliu. Vyksime į garsųjį Ritz viešbutį, kuriame susipažinsite su pačių brangiausių pasaulyje”Amouage” kvepalų istorija. Pasivaikščiosime po senąjį Muttrah turgų, kur smilkalų ir smilkalinių bosvelijų kvapai primins vaikystėje skaitytas „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakas. Malonūs omaniečiai prekeiviai kvies įsigyti įvairių prekių. Čia ramiai galėsite dairytis, grožėtis ir įsigyti smilkalų, smilkalinių bosvelijų dervos, miros, išgarsinusios Omaną tolimuose kraštuose, sidabro papuošalų. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Bimaho smegduobė – Šabo vadė – Suras – Raz el Jinzo vėžlių perėjimo rezervatas.
Pusryčiai. Bimaho (Bimmah) smegduobė – neseniai pripažinta kaip gražiausia visame pasaulyje ir pritraukianti tūkstančius lankytojų iš viso pasaulio. Ji natūraliai susidarė, kai lūžo požeminio urvo viršus. Ši vieta – tikras gamtos sukurtas fenomenas ir puiki vieta pasidaryti nuotraukų ar greitai išsimaudyti. Beveik vandens parkas po atviru dangumi. Susigundę išmėginti smegduobėje tyvuliuojančio vandens temperatūrą ir plaukimo sąlygas, tam rasite visas galimybes: žemyn, priesmegduobės vandens veda laipteliai. Pravažiuosime Kvalhato (Qalhat) vietovę, nuo senų laikų gerai žinomą kaip miestą, kuriame kirtosi Indijos pirklių, prekiaujančių prieskoniais, keliai. Čia taip pat yra Bibi Mariam mauzoliejus, saugomas UNESCO nuo 1988 m. Šabo vadė (Wadi Shab) – tarpeklis, apsuptas skardžių. Čia mūsų lauks įsimintinas pasivaikščiojimas siaurais keliukais šalia turkio spalvos natūralių tvenkinių, datulių ir bananų plantacijų, kurioje skraido ryškiai žalsvai mėlyni paukščiukai – tulžiai. Įveikę visą upės vagą būsite apdovanoti galimybe išsimaudyti smaragdo spalvos natūraliame baseine ir pamatyti urve esantį kalnų krioklį. Suras (Sur) – istorinis jūrininkų miestas, įkurtas VI a. kaip svarbus prekybos taškas su Rytų Afrika. Suras yra tariama keliautojo Sindbado gimtinė, kur nuo seno darbštūs miesto gyventojai statydavo Omano imperijos stuburą –laivyną. Keletas dhow laivų ir šiandien plūduriuoja įlankoje, kiti iškelti į krantą. Esant galimybei, lankysite arabų burlaivių muziejinę statyklą (Dhow ship factory), kur susipažinsite su tradicinių burlaivių dhow, naudotų Raudonosios jūros ir Indijos vandenyno regionuose, statyba. Vėlai vakare vyksime į Ras al Jinzo vėžlių perėjimo rezervatą. Tai unikali vieta, nes tik dviejuose Omano paplūdimiuose žaliųjų jūrinių vėžlių patelės deda kiaušinius. Jei likimas bus palankus arba, kaip sako arabai, „Inshallah“ (jei Alachas bus maloningas), pamatysime, kaip išropoję į krantą vėžliai smėlio duobutėse deda kiaušinius. Net jei ir nė vienas vėžlys neišlips į krantą ir nepavyks pamatyti jų perinčių, jau vien laukimas ir viltis, žvaigždėtas dangus ir rami naktis tikrai įsirėš atmintin kaip viena įspūdingiausių Omane. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
4 diena. Ras al Hadas.
Pusryčiai. Diena skirta poilsiui. Mėgausimės laukiniu ir tik mums skirtu paplūdimiu, stebėsime valtelėse žvejus belaukiančius laimikio. Vakare mėgausimės šviežiai pagautos žuvies vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Džalan Bani Bu Ali – Bani Khalido vadė – Wahiba smėlynai.
Pusryčiai. Vykstame į Džalan Bani Bu Ali (Jalan Bani Bu Ali) kurį garsina XI a. statyta mečetė su 52 kupolais. Bani Khalido vadę (Wadi Bani Khalid). Vadės – išsausėjusių upių vagos –omaniečiams yra labai svarbios. Patys šalies gyventojai dažnai rengia iškylas ir pasivažinėjimus vadėmis. Keliaudami upės vaga grožėsimės didinga augmenija, matysime ir upės tėkmės suneštas sąnašas. Vadės pabaigoje matysime įspūdingo dydžio uolas, nuo kurių atsivers kvapą gniaužianti panorama. Vahibos dykumos ilgis 180 km iš šiaurės į pietus, plotis 80 km iš rytų į vakarus. Smėlio keteros driekiasi net po keliasdešimt kilometrų. Laukdami saulėlydžio regėsime neužmatomas kopų platybes, šviesos ir šešėlių žaismą, vėjo supūstus smėlio raštus, kas akimirką kintančias vakaro spalvas. Vakarienė ir nakvynė dykumos stovykloje arabiško stiliaus palapinių stiliaus nameliuose.
6 diena. Džabal al Akdaro kalnai – Al Sogara kaimas – Birkat al Mavzas – Nizva.
Pusryčiai. Vykstame į Džabal al Akdaro (Jebel Akhdar) kalnus. Dėl vandens gausos ir terasų, kuriose visus metus auginamos daržovės ir vaisiai šie kalnai dar vadinami žaliaisiais kalnais. 1989 m. šią vietą aplankė Britanijos princesė Diana. Ji grožėjosi žmogaus rankų darbu sukurtomis sudėtingomis terasomis su drėkinimo kanalais, didingais kalnais ir neaprėpiamais toliais. Tai UNESCO saugomas objektas vertas didelės pagarbos. Dieną praleisime vaikščiodami terasomis, kvėpuodami gaiviu oru ir grožėdamiesi kvapą gniaužiančiomis panoramomis. Siauru kalnuotu keliuku ir verš vadės kabančiu mediniu tiltu pasieksime Al Sogara (Al Suwjara) kaimą, kuris įsikūręs didžiulių kalnų šlaite. Vaišinsimės omanietiška kava ir datulėmis, kalbėsimės su kaimelio ir vienintelio mano viešbučio savininku, grožėsimės kalnų panorama. Birkat al Mavzo (Birkat al Mawz) kaimelį supa datulių giraitės ir vienas ilgiausių šalyje akvedukų. Senojoje kaimo dalyje tarp apgriuvusių namų yra išlikęs žemėje esantis senovinis katilas, kuriame viso kaimo gyventojai specialiu būdu troškindavo mėsą ir iš jos būdavo gaminamas tradicinis patiekalas shuwa. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Nizva – Bahla – Al Hamra – Bait al Safa muziejus – Misfatas.
Pusryčiai. Pažintis su Nizva – vienu seniausiu Omano miestų, ilgą laiką buvusiu senąja šalies sostine. Nizva tapo svarbi, nes čia kirtosi Hadžaro kalnų vakarinės pusės keliai. Įsikūręs tarp žaliuojančių datulių palmių miestas jungė vidines Omano sritis su Maskatu ir pro jį ėjo kai kurie keliai iš Dofaro, tad per Nizvą ėjo keliai į didžiąją šalies dalį. Dabar miestas yra įvairiapusiškai klestinti vieta, svarbi žemės ūkiui, istorijai ir turizmui. Nizva yra datulių auginimo ir prekybos vieta. Nizvos fortas, pastatytas XVII a. sultono Bin Saif al Jarubos, pirmojo Jarubos dinastijos imamo, vienas seniausių Omane. Fortas garsėja 40 metrų aukščio apvaliu bokštu, iš kurio atsiveria datulių giraičių apylinkių vaizdas. Nizva, kaip buvęs svarbus prekybos centras, ir šiandien garsėja turgumi, kur vietos meistrai parduoda vario, sidabro, odos ir keramikos gaminius. Ypač Nizvą išgarsino sidabro meistrų gaminiai, kurie laikomi pačiais puošniausiais ir stilingiausiais visame Omane. Sunkūs sidabro dirbiniai, kažkada puošę omaniečių moterų plaukus, krūtines, rankas ir kojas, šiandien yra sidabro meistrų pasididžiavimas. Nizvos turguje ragausime omanietiškos chalvos, kuri visiškai nepanaši į mums gerai žinomą chalvą. Tai tamsi, tiršta, kiek drebučius primenanti masė. Omanietiška chalva gaminama iš rudojo ir baltojo cukraus, kiaušinių, krakmolo, indiško lydyto sviesto, kardamono, šafrano ir riešutų. Nizvos chalva garsi visoje šalyje, čia atvažiuoja užsakovai iš visų Omano kampelių ir perka šį skanėstą dešimtimis kilogramų. Vykstame į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria panorama į Bahlos fortą. Šis vienas žymiausių ir seniausių Omano fortų, statytas XII a., po ilgų restauracijos metų džiugina keliautojų akis savo dydžiu ir forma. Bahla garsėja tradicine keramika ir džinais. Todėl miestas dažnai vadinamas magijos miestu, čia galima rasti net medį prirakintą grandinėmis, kad jo nenuneštų džinai. Senas Al Hamra kaimas šiandien vadinamas kultūriniu regiono centru. Šio kaimo Bait al Safa muziejuje, kuris įsikūręs buvusio šeicho namuose, bus proga pamatyti kaip anksčiau gyveno omaniečiai, kokiais buities rakandais naudojosi. Galėsime patys išbandyti išsikepti omanietišką duoną ar pasidaryti veido kaukę iš santalo medžio, rožių vandens ir kvapniųjų aliejų. Vykstame į nedidelį senovinį Misfato kaimelį, įsispraudusį kalnų tarpeklyje ir apsuptą datulių ir bananų medžių. Štai čia galėsite pamatyti ir pajausti, kaip atrodo rojus. Jus stebins aplink tvyranti ramybė ir tylus vandens čiurlenimas senoviniais vandens kanalais – faladžais. Ant uolų išdygę akmeniniai namukai su mažais langeliais, siauros ir tuščios alėjos, tekančio vandens čiurlenimas, kurį kartais nustelbia šauksmas maldai. Čia gyvenimas vyksta itin lėtu tempu, kartais atrodo, kad net sustoja. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Bani Avfo vadė – Bilad Sayt – Ain Al Thawara karštieji šaltiniai – Maskatas.
Pusryčiai. Šiandien lauks nepamirštama kelionė viena žymiausių ir įspūdingiausių Omano Bani Avfo vadžių (Wadi Bani Awf). Kelionė išsausėjusios upės vaga kylant ir leidžiantis kalnų šlaitais truks apie 3 – 4 valandas, bet ji neprailgs, nes visą laiką grožėsimės didingais kalnais ir panoramomis, vietos augmenija ir gyventojais – kalnų ožkomis, kurios lydės nuolatos. Važiavimas sausupėmis – viena praturtėjusios Persijos įlankos pramogų. Neskubėdami ir sustodami pasigrožėti Bilad Sayt kaimu ir papietavę prie Ain al Thawara kaštųjų šaltinių, grįšime į Maskatą. Nakvynė viešbutyje.
9 diena. Maskatas.
Pusryčiai. Laisvas laikas arba siūlome aplankyti eksponatais turtingus Maskato muziejus ir galerijas. Vėlai vakare vykstame į oro uostą.
10 diena. Maskatas – tarpinis miestas – Vilnius.
Skrydis į Lietuvą su persėdimu tarpiniame mieste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)