Meniu
Sekite mus
Data: 2025 11 03 – 16
Kaina: 3100 EUR + lėktuvo bilietai apie 1200-1300 EUR.
Vindhukas – Kalahario dykuma – Bušmenai – Namibo dykuma: Sossusvlei, Dead Tree Valley, Sesriem – Svakopmundas – Valvisbei – Sumuštinių įlanka – Mėnulio slėnis – Damaralandas – Suakmenėjęs miškas – Vargonų uolos – Tveifelfonteinas – Himba gentis – Etošos nacionalinis parkas – Hoba meteoritas – Otdživarongo krokodilų ferma – Okondžima
Kelionės išskirtinumai:
1-2 diena. Vilnius – tarpinis miestas – Vindhukas – Kalahario dykuma – vakarinis arba rytinis safaris po dykumą.
Skrydis į Namibijos sostinę Vindhuką. Sutvarkę įvažiavimo formalumus vykstame į vieną didžiausių pasaulyje Kalahario dykumą. Tai ilgiausias pasaulyje smėlynų ruožas. Kalaharis apima beveik visą Botsvaną, nusidriekia vakarų link į Namibiją, o šiaurėje įsiterpia į Angolą, Zambiją ir Zimbabvę. Vietiniai gyventojai jį vadina Kgalagadi – tyrlaukiu. Kalaharis – vienas nuostabiųjų pasaulio paminklų: čia viešpatauja ugnis, vėjas, vanduo ir smėlis. Maždaug prieš 65 mln. metų Žemę supurtė stiprus žemės drebėjimas, ir į centrinę Pietų Afrikos dalį išsiliejo vulkaninės lavos srautai. Šios banguojančios lavos upės, vietomis iki 8 km gylio, sudarė aukštus kalvagūbrius ir gilius upių slėnius. Paskui per 50 milijonų metų vėjai ir lietūs pamažu išlygino tą grublėtą gamtovaizdį nudilinę kalnus ir pripildę slėnius molio bei žvirgždo. Galų gale kraštą nuklojo iš pajūrio gausiai nešamas smėlis – susidarė lygi daugiaspalvė šiuolaikinės Pietų Afrikos dydžio lyguma. Nepaisant sausrų, Kalahariui būdinga didžiulė gyvūnų įvairovė: vien didesnių už šakalą žinduolių lygumomis ir pievomis bastosi ne mažiau kaip 46 rūšys. Kalahario smėlio kopos besitęsiančios iki Namibo dykumos užima didžiausią plotą pasaulyje. Tačiau jose yra augalijos, kuri prisitaikiusi augti tokiomis ekstremaliomis sąlygomis kai vasarą vyrauja 45 laipsnių karštis, o žiemą naktimis temperatūra nukrinta iki minus 15 laipsnių. Įsikūrę nakvynės vietoje ir pailsėję vyksime į susitikimą su dykuma: gepardų parkas, raudonosios kopos, dykumos gyvūnų įvairovė ir saulėlydis kopose. Vakarienė ir nakvynė lodžijose.
3 diena. Bušmenai – Namibo dykuma.
Pusryčiai. Vykstame į pažintį su seniausiais Namibijos vietiniais gyventojais – bušmenais. Kartu su jais mokysimės pažinti dykumą ir išgyventi joje. Bušmėnai – seniausi Pietų Afrikos gyventojai. 14–15 amžiuje bušmėnai gyveno Pietų ir Rytų Afrikoje, buvo vienas gausesnių žemyno etnosų. 16 amžiuje bantų tautos išstūmė juos į sausringas Kalahario pusdykumes, dalis bušmėnų iki šiol klajokliai. Bušmėnai labai nukentėjo nuo kolonizatorių – dauguma jų išžudyta, išvežta į vergovę. Klajokliai ir 21 amžiuje verčiasi tradicine medžiokle, augalų, stručių kiaušinių rinkimu. Naudoja strėles su užnuodytais antgaliais. Iki 19 amžiaus bušmėnų kultūra iš esmės buvo akmens amžiaus. Tradiciniai būstai – dažniausiai pintų virbų trobelės, drabužiai – odinis juosmens dangalas. Prisitaikę prie sunkių gyvenimo sąlygų. Jie puikiai žino gyvūnų ir augalų gydomąsias, nuodingąsias bei maistines savybes, moka iš drėgno dirvožemio išgauti vandenį, be degtukų greitai įžiebti ugnį. Vykstame į Namibo dykumą. Dykuma negali nežavėti, o jei tai viena seniausių dykumų pasaulyje tuo labiau. Namibijoje ypatingai jaučiama stichijų dvasia – vandenynas iš vienos pusės, dykuma su savo karščiu ir smėlio audromis, iš kitos. Šioje dykumoje gamta sukūrė ypatingą kraštovaizdį. Važiuodami stebėsime kaip keičiasi kraštovaizdis, jo spalvos ir formos. Poilsis, vakarienė ir nakvynė viešbutyje ar lodžijose.
4 diena. Namibo dykuma: Sossusvlei, Dead Tree Valley, Sesriem.
Pusryčiai. Ši diena skirta gražiausiems vaizdams, įspūdingai foto sesijai ir kopimui į aukščiausias kopas. Namibo dykumos plotas – 80 900 kv. km. Manoma, kad tai seniausia pasaulio dykuma, kuriai yra bent 55 mln. metų, o formuotis ji pradėjo prieš 130 mln. metų – skiriantis žemynams. Priklausomai nuo saulės padėties ir drėgmės, dykuma keičia savo spalvą, o kopų siekiančių 300 m. aukštis yra vienas didžiausių pasaulyje. Važiuosime į Mirusių medžių slėnį (Dead Tree Valley). Reginys makabriškas, bet įspūdingas. Anksčiau čia buvo pelkynas, augo krūmai, medžiai, gyvavo oazė. Tačiau gamta turi savo dėsnius, išnykus vandens šaltiniui per trumpą laiką viska buvo užpustyta smėliu, o medžiai, kuriem 800-1000 metų sudžiuvo ir liko tarytum šokyje sustinusios figūros. Tai fotogeniškiausia slėnio vieta kontrastuojanti tarp balto molio, raudonų kopų ir indigo spalvos dangaus. Sossusvlei verčiama kaip „aklavietė“. Kiek akys aprėpia – dykuma iki horizonto. Čia supustytos kopos primena skustuvo ašmenis, o akmeningos lygumos suformuoja mėnulio peizažus. Čia sutiktas saulėtekis ar saulėlydis bus tikras emocijų pliūpsnis ir patirtis visam gyvenimui. 30 m. gylio Sesriem kanjonas yra vienas iš nedaugelių, kuriame visus metus yra vandens. O juk nepamiškime, kad esame dykumoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje ar lodžijose.
5 diena. Svakopmundas.
Pusryčiai. Šiandien keliaujame prie Atlanto vandenyno į žymiausią Namibijos kurortą Svakopmundą (Swakopmund) – antrą pagal dydį Namibijos miestą ir tradicinę „vasaros sostinę”. Tai vienas įdomiausių šalies miestų labai primenantis Europos kurortus, tačiau turintis ir afrikietiškos dvasios. Vokiečiams iki I Pasaulinio karo priklausė nemaža dabartinės Namibijos teritorija. Per kelis dešimtmečius vokiečiai ne tik sukūrė infrastruktūrą, pastatė miestus, bet juos pavertė tikromis oazėmis. Jų kultūros palikimas gyvas ir šiais laikais. Tik įvažiavus į miestą pasitinka vokiška tvarka, spalvoti, tarsi žaisliniai, namai. Gatvės suprojektuotos taisyklingai, apsčiai iš kolonijinių laikų išlikusių vokiškos architektūros stiliaus pastatų, palmių giraitės, europietiškos kavinės. Miestelis greičiau primena Viduržemio jūros nei Afrikos šalies kurortą.Viskas sukurta puikiam poilsiui. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Valvisbei – Sumuštinių įlanka.
Pusryčiai. Šiandien laukia pramogos ir smagus pusės dienos pasiplaukiojimas katamaranu Valvisbei (Walvis Bay) pakrantėje. Grožėsimės vandenynu, pakrante, maitinsime pelikanus, patys užkandžiausime ir smagiai leisime laiką. Grįžę į krantą toliau vyksime į taip vadinamą Sumuštinių įlanką(Sandwich Harbour), kur kopose važinėsime džipais. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Svakopmundas – Mėnulio slėnis.
Pusryčiai. Laivas laikas mieste. Galima aplankyti Kristalų *galeriją ar Krašto *muziejų. Antroje dienos pusėje vyksime į Mėnulio slėnį (Moon Valley). Fantastiško bet atšiauraus grožio slėnis, kuriame per milijonus metų vėjo ir požeminės upės suformuoti kalnai primena mėnulio peizažą. Todėl ne kartą šioje vietoje buvo filmuojami kadrai apie kosmonautų išsilaipinimą mėnulyje. Šioje vietoje auga vienas vienintelis augalas – Nuostabioji velvičija (Welwitschia Mirabelis). Velvičija auga dykumoje, prisitaikiusi prie karšto ir sausringo klimato, drėgmę gauna iš ryto rasos. Nors augalo amžių nustatyti sunku, manoma, kad jis gali augti daugiau nei 1000 metų. Auga labai lėtai. Nuostabioji velvičija laikoma gyvąja fosilija. Augalas pavaizduotas Namibijos herbe ir yra griežtai saugomas. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Damaralandas – himba genties kaimeliai – Vargonų uolos – Tveifelfonteinas.
Pusryčiai. Vykstame Damaralando link. Damaralandas pasižymi išskirtine ir ypatinga ekosistema. Tai suakmenėję balti medžiai, kuriems 250 mln. metų ir primena skeletus, vulkaniniai kalnai ir unikalios bazalto vargonų formos kalvos. Pakeliui matysime daug himba kaimelių. Tai viena egzotiškiausių ir gražiausių genčių ne tik Namibijoje, bet ir visoje Afrikoje. Sustosime viename jų, kad susipažintume su genties tradicijomis ir gyvenimo būdu, kuris mums gal atrodys keistas, tačiau jis yra realus ir nesikeitė tūkstančius metų. Deja, bet gamtos sąlygos ir artėjanti civilizacija po truputį keičia ir šios etninės grupės žmonių gyvenimą. Damaralando ryškiausia įžymybė yra Tveifelfonteinas (Twyfelfontein) uolų piešinių muziejus po atviru dangumi, kuris yra vienas turtingiausių ir svarbiausių tokių centrų visoje Afrikoje bei įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Šiems piešiniams ne mažiau kaip 6 000 metų. Čia rasta apie 5000 atskirų raižinių, kuriuos, kaip manoma, paliko Viltono kultūros žmonės. Raižiniuose vaizduojamos žvėrių (zebrų, žirafų, raganosių, dramblių), žmonių, fantastinių būtybių figūros. Viena išskirtiniausių figūrų – liūtą primenantis atvaizdas su ilga lenkta uodega, užsibaigiančia rankos antspaudu. Manoma, kad šie piešiniai susiję su šamanistine pasaulėžiūra, galimai simboliškai vaizduoja žmogaus pasivertimą žvėrimi. Vakarienė ir nakvynė lodžijose.
9 diena. Damaraland etnografinis muziejus – Suakmenėjęs miškas – Etošos nacionalinis parkas.
Pusryčiai. Lankysime Damaraland gyvąjį muziejų, kur susipažisime su šios tutos gyvenimo būdu ir tradicijomis. Suakmenėjusiame miške galima pamatyti, kaip gamta medį pavertė akmeniu ir susipažinti su unikalia gėle – stebuklingąja valvičija, prisimenančia dinozaurų laikus. Toliau vykstame Etošos nacionalinio parko link. Etoša yra milžiniška išdžiūvusi ežero įduba, kuri užima 4700 km2. Plotą. Dabar šią įdubą raižo gyvūnų takai. Tai vienas garsiausių ir įspūdingiausių nacionalinių parkų Afrikoje, įkurtas 1907 metais. Tai namai tūkstančiams gyvūnų, tokių kaip žirafų, antilopių, zebrų, raganosių, liūtų bei dramblių. Vakarienė ir nakvynė lodžijose.
10 diena. Etošos nacionalinis parkas.
Pusryčiai. Safaris po Etošos nacionalinį parką. Stebėsime laukinius gyvunus, jų elgseną. Vakarienė ir nakvynė lodžijose.
11 diena. Hoba meteoritas – Otdživarongo krokodilų ferma – Vakarinis liūtų maitinimo stebėjimas – Okondžima.
Pusryčiai. Hoba meteoritas dalinai įsmigęs į gruntą yra didžiausias vientisas meteoritas pasaulyje. Manoma, kad šis dangaus kūnas į Žemę nukrito prieš 80 000 metų. Tai nacionalinis Namibijos gamtos paminklas sveriantis 54 000 kg. Otdživarongo krokodilų fermoje stebėsime tingiai saulutėje besišildančius mažus ir didelius krokodilus. Norintys galės paragauti šio egzotinio gyvūno kepsnio. Atvykę į Okondžimos gamtos rezervatą, kuris didžiausią dėmesį skiria Afrikos didžiųjų kačių išsaugojimui, vyksime į vakarinį safarį ieškoti rečiausių gyvūnų arba stebėti kaip maitinami lūtai. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.
12. Rytinis safaris po parką – Okahandja – Vindhukas.
Pusryčiai. Rytas prasidės įdomiu safariu po privatų parką, kuriame gyvena liūtai, drambliai, žirafos. Pakeliui į Namibijos sostinę Windhuką sustosime Okahandja turguje. Čia turėsite puikią galimybę pabendrauti su vietos gyventojais, įsigyti autentiškų medžio dirbinių lauktuvėms. Vindhukas (Windhoek) – gražus, jaukus ir tvarkingas miestas išsidėstęs 1700 m. virš jūros lygio, apsuptas kalvų. Namibijos sostinė turi įdomų istorinių ir modernių pastatų: seniausia evangelikų liuteronų bažnyčia šalyje – Kristaus bažnyčia, pastatyta 1910 m. Paskutinis Vokietijos imperatorius Vilhelmas II dovanojo dėmėto stiklo bažnyčios langus ir bibliją, naudojamą ir šiandien. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
13-14 diena. Laisvas laikas iki išvykimo į oro uostą. Skrydis į Vilnių su persėdimu tarptautiniame oro uoste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)