Meniu
Sekite mus
Data: 2025 11 05 – 18
Kaina: 1590 EUR + skrydžio bilietas apie 450-550 EUR.
Kasablanka – Ulidija – Al Džadida – Rabatas – Šefšauenas – Volubilis – Moulaj Idrisas – Fesas – Ifranas – Azrou – Zizo upės slėnis – Risanis – Merzuga – Erg Chebbi kopos – Kamlijos kaimas – Todros tarpeklis – Kelaa M`Gouna – Skoura – Kasbah Amridil – Varzazatas – Ait Ben Haddou – Tichka perėja – Marakešas – Tubkalio nacionalinis parkas: Imlil, Aroumd – Es Savira.
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – Kasablanka.
Skrydis iš Vilniaus į Kasablanką (Casablanca) su persėdimu Europos mieste. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Kasablanka – Ulidija – Al Džadida
Pusryčiai. Kasablanka – Maroko ekonomikos ir verslo sostinę. Aplankysime *Hasano II mečetę – trečią pagal dydį islamo pasaulyje mečetę, nusileidžiančią tik Mekai ir Medinai Saudo Arabijoje. Mečetę 5 metus statė daugiau nei 30 000 darbininkų. Toliau važiuodami vaizdingu Atlanto vandenyno pakrantės keliu pasieksime Ulidiją – Maroko austrių sostinę, kur galėsime paskanauti austrių, kitų jūros gėrybių ar žuvies. Tai vienintelė vieta Maroke, kur fermose auginamos austrės. Al Džadida (al Jadīdah) o iki 1960 Mazaganas (Mazagan) pradėjo kurtis 16 a. pradžioje ir dėl įspūdingos portugalų statytos tvirtovės įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Rabatas – Šefšauenas.
Pusryčiai. Išvykstame į Rabatą – Maroko Karalystės sostinę. Aplankysime mauzoliejų, skirtą garbiajam Maroko valdovui Mohamedui V. Toliau keliaujame į labiausiai fotografuojamą miestą Maroke Šefšaueną (Chefchaouen). Mėlyna, mėlyna, mėlyna. Šefšauene tiek daug mėlynos spalvos! Čia pasijusite lyg tarp vandenyno ir dangaus: žydri, mėlyni namai, suoliukai, langinės, gėlių vazonėliai – viskas aplinkui mėlynos spalvos. Tuo šis miestas ir yra žymus. Šaltiniai teigia, jog 1492 m. iš Andalūzijos išvaryti žydai įsikūrė šiame mieste ir ėmė namų sienas dažyti mėlyna spalva, nes ji labiausiai jiems priminė dangų ir judėjų ryšį su Dievu. Tai itin turistų lankomas miestas, bet nežiūrint į tai, miesto senamiestis išlieka ramybės oazė. Vienas lankomiausių objektų mieste – aštuonkampis minaretas – senovinė tvirtovė su 11 dantytų bokštelių. Ši tvirtovė pastatyta dar XV a., o viename iš bokštelių įsikūręs etnografinis muziejus sudomins net ir nemėgstančius muziejų. Šefšaueno miestas garsėja įspūdingais audiniais ir kilimais, ant kurių puikuojasi originalūs ir puošnūs ornamentai bei piešiniai. Tai audėjų sostinė, čia dirba 1500 audimo įmonių, kur audžiama medžiaga dželaboms (tradicinis marokietiškas apsiaustas). Iš čia nė vienas keliautojas neišvyksta neparagavęs tradicinio sūrio bei nepaskanavęs ožkos pieno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
4 diena. Volubilis – Mulaj Idrisas – Fesas.
Pusryčiai. Išvykstame į Volubilį (Valili) – vieną geriausiai išsilaikiusių romėnų miestų Maroke. *Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su labai gerai išlikusiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Pakeliui į Meknesą pravažiuosime šventąjį Maroko miestą Mulaj Idrisą (Moulay Idriss). Tai pirmasis musulmoniškas miestas Maroke. Miestas pavadintas žmogaus, kuris VIII a. atnešė islamą į Maroką, vardu. Vykstame Feso link. Vakarienė ir nakvynė.
5 diena. Fesas.
Pusryčiai. Ekskursija po Fesą (Fes). Tai seniausias Maroko imperatoriškasis miestas ir pirmoji arabų dinastijos sostinė, paslaptingasis Magribo miestas. Fesas – vienas iš geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų, turintis unikalų senamiestį kaip tikrą labirintą. 9400 siaurų ir kreivų gatvelių sudaro tarytum muziejų po atviru dangumi. Pro Bab Bou Jeloud vartus įeisime į senąją medinos dalį Fes el Bali (IX-XIII a.), pamatysime *Bou Inania medresę; Kairaouine mečetę; Mula Idriso II mauzoliejų; Nejjarin fontaną ir buvusį *karavansarajų. Užsuksime ir į odos ir medžio išdirbėjų, keramikų kvartalus. Vėliau aplankysime naująją Fes el Jedid mediną (XIV a.), kurioje jus sužavės Dar el-Makhzen – dar ir šiandien veikianti karališkoji rezidencija ir jos nuostabūs auksu žėrintys vartai; Mellah – žydų kvartalas, kurio namai išsiskiria ažūriniais balkonais. Saulę palydėsime ir su Fesu atsisveikinsime nuo tarp alyvmedžių ir agavų paskendusios apžvalgos aikštelės. Vakarienė ir nakvynė.
6 diena. Ifrane – Azrou – Merzuga.
Pusryčiai. Kelionė per Vidurinio Atlaso kalnus. Kelionė neprailgs, nes vyksime itin žavingais Maroko regionais. Ifranas (Ifrane) – Maroko slidinėjimo kurortas, dar vadinamas Maroko Šamoni. Ifrano simbolis – akmenis liūtas, kurį II pasaulinio karo metu iš akmens sukūrė vokiečių kareivis. Jis simbolizuoja paskutinį laukinį liūtą Atlanto pakrantėje, kuris buvo nušautas netoliese 20-ųjų metų pradžioje. Immouzzer regiono puošmena ir turtas – kedrų ir ąžuolų miškai, čia taip pat gyvena magotai – berberų makakos. Šiaurės Afrikoje, aukštuose Atlaso kalnuose, kur žiemą paprastai iškrenta sniegas, kedrų ir ąžuolų miškuose nedidelėmis bandomis gyvena magotai. O viena jų populiacija susirado prieglobstį už 300 kilometrų į šiaurę, piečiausioje Europos žemyno vietoje ant uolėto Gibraltaro kyšulio. Pamaitinę bananais gausias magotų šeimas toliau keliausime kalnų vietovėmis, stebėsime turtingą gamtą ir kur ne kur išsimėčiusias klajoklių palapines ir aplink jas besiganančias ožkų ir avių bandas. Pietūs pakelės restorane. Vakarienė ir nakvynė dykumos viešbutyje.
7 diena. Risanis – Erg Chebbi kopos – nomadų šeimos lankymas – Kamlijos kaimas – Gnavos muzikos koncertas – kelionė dromedarais į Saharos kopų gilumą.
Pusryčiai. Diena prasidės pasivažinėjimu džipais po Erg Chebbi kopas; kai kurios kopos yra net 150 m aukščio ir vietiniai berberai sako, kad per parą jos net 3 kartus keičia spalvą. Ar tai tikrai, galėsime įsitikinti ir mes. Vietiniai pasakoja, kad šioje vietoje smėlio kopos susikūrė po to, kai turtinga vietinių gyventojų pora nusigręžė nuo pavargusio keliautojo. Už tai jie buvo nubausti, ir tūkstančiai tonų smėlio užgriuvo jų namus. Lankysime nomadų šeimą, įsikūrusią palapinėse bei prižiūrinčią galvijų, ožkų ir kupranugarių bandas. Gyvendami dykumoje labai rūsčiomis sąlygomis jie išmoko išlikti, apsisaugoti nuo ligų, apsirūpinti maistu, augindami gyvulius. Aplankysime Kamlija (Khamlia) kaimelį, kuriame gyvena juodaodžių vergų palikuonys, išeiviai iš Ganos ir Sudano. Šis kaimas turi garsią muzikinę grupę, kuri savo genties tradicines dainas ir muziką pristato įvairiuose Gnavos (Gnawa) muzikos festivaliuose. Risanio (Rissani) vietinis turgus – puiki galimybė pajausti Sacharos dykumos gyventojų buitį. Tai geriausia vieta įsigyti džiovintų datulių, berberų austų kilimų, prieskonių. Risanis – vartai į Sacharą. Ši dykuma stulbina savo dydžiu – naktį atrodo jog žvaigždės yra taip arti, kad galėtum paliesti, Andromedos žvaigždynas čia pat, o tyla – nesudrumsčiama. Dykumos gyventojai sako, jog, nutilus vėjui, Sacharoje galima išgirsti, kaip sukasi žemė. Pavakary, kai bus paruošti „dykumos laivai“ dromedarai, iškeliausime gilyn į kopas palydėti saulės, pasigrožėti kitokia smėlio spalva ir atspalviais. Ramiai keliaudami ant dromedarų nugarų, pasieksime stovyklą. Vakarienė ir nakvynė dykumos stovyklavietėje, stilingai įrengtose palapinėse su patogumais.
8 diena. Todros tarpeklis – Kelaat Mgouna – Skoura – Kasbah Amridil – Varzazatas.
Pusryčiai. Atsisveikinę su svetingais berberais ir dykuma, vykstame Todros (Madayaq Todga) tarpeklio link. Todros tarpeklis driekiasi net 40 km lygiagrečiai Dadeso tarpekliui. Pasigrožėsime aukštomis tarpeklio uolomis, norintys galės pabraidžioti lediniame kalnų upės vandenyje. Vykstame pro nuostabų Kelaat Mgounos (Kelaat Mgouna) rožių slėnį. Nuo seniausių laikų Rytų šalyse rožės naudojamos kosmetikos ir kvepalų gamyboje. Aplankysime dirbtuvę ir parduotuvę, kurioje galėsite įsigyti kvapnių rožių aliejų, muilų ir kremų. Pravažiuosime Skourą – pagrindinį regiono komercinį miestą ir šiandien. Seniau šiame mieste po ilgos kelionės sustodavo dykumų karavanai ir „mėlynieji žmonės“ tuaregai čia perduodavo prekeiviams atgabentas prekes ir jos toliau kalnų keliais keliaudavo Feso link. Skoura – senovinių tvirtovių miestas. Apylinkėse ne tik plūkti molio namai, bet ir palmių oazės, kurios suteikia itin žavią spalvų gamą. Ši vietovė saugoma UNESCO ir vadinama Tūkstančio palmių oaze. Lankysime vieną gražiausių kasbų (tvirtovių) Maroke – Amridil kasbah, kuri 300 metų priklauso vienai ir tai pačiai kilmingai šeimai. Šioje kasboje buvo filmuojamas garsus filmas „Arabijos Lorencas“, „Ali Baba ir 40 plėšikų“ ir kt. filmai. Vakarienė ir nakvynė.
9 diena. Varzazatas – Ait Ben Hadu – Tichkos perėja – Marakešas.
Pusryčiai. Varzazatas (Ouarzazate) – miestas, kuris geriausiai žinomas kaip pagrindinis Maroko kino industrijos centras. Šio miesto sėkmės istoriją lėmė ne tik nuostabi gamta ir tvirtovės, bet ir čia įkurtas oro uostas bei keletas kino studijų. Būtent oro uosto atsiradimas paskatino investuotojus Varzazate statyti prabangius viešbučius, o 1983 m. verslininko Mohamedo Belghmi įkurta „Atlas Corporation Studios“ pradėjo gausybės kuriamų filmų erą. Būtent čia buvo sukurti tokie filmai kaip „Į dienos šviesą“, „Paskutinis Kristaus gundymas“, „Mumija“, „Gladiatorius“, „Dangaus karalystė“, „Kundun“,„Tai nutiko Jemene“ ir kt. Pagal galimybę, jei nevyks filmavimas, aplankysime šią *kino studiją. Jos milžiniškoje teritorijoje galima aplankyti ir senovinio turgaus, ir Cezario rūmų, ir egiptietiškų šventyklų, ir romėnų amfiteatro, ir tibetiečių šventyklų imitacijas, naudotas tokiuose filmuose kaip „Persijos princas“, „Babelis“, „Asteriksas ir Kleopatra“ ir kt. Pakeliui aplankome Ait Ben Haddou (Ait Ben Haddou) kaimą – tvirtovę, saugomą UNESCO. Tai žymiausias Maroko ksaras tvirtovė, kurioje dar ir šiandien gyvena kelios berberų šeimos. Siauromis gatvelėmis tarp didingų tvirtovės sienų pakilsime iki aukščiausio taško, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Trumpa pertraukėlė mėtų arbatos puodeliui su nuostabiu vaizdu į tvirtovę ir toliau vykstame į Marakešą. Po trumpo poilsio pradėsime pažintį su raudonuoju Maroko miestu. Aplankysime įspūdinguosius *Majorelle sodus, kurie priklausė dizaineriui Yves’ui Saint Laurent’ui; grožėsimės Koutoubia mečetės minaretu. Pasivaikščiosime po Jamaa El Fna aikštę, kuri yra Marakešo simbolis ir viso miesto širdis. Vakarais šioje aikštėje renkasi istorijų pasakotojai, magai, gyvačių kerėtojai, vandens nešiotojai, būrėjos ar chna raštų meistrės. Šią mistinę vietą labai mėgsta ne tik vietiniai, bet ir turistai. Vakarais aikštėje sustatomi stalai, kaičiamos kepsninės ir aikštė virsta didžiuliu restoranu po atviru dangumi. Nakvynė viešbutyje.
10 diena. Marakešas.
Pusryčiai. Toliau tęsime pažintį su raudonuoju miestu. Esant galimybei lankysime El Badii *rūmus, kurie kažkada priklausė Saaditų dinastijos valdovui Achmedui al Mansurui ir buvo patys didžiausi ir prabangiausi rūmai visame Maroke; Bahia *rūmus, juose žavėsimės išskirtine marokietiška architektūra ir dekoravimo meistrų talentu. Gerai iki šių dienų išsilaikę rūmų kambariai stebina elegantišku dekoru, kuriam sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. Laisvas laikas pasivaikščiojimui po mediną. Nakvynė viešbutyje.
11 diena. Tubkalio nacionalinis parkas – Imlil – Aroumd – Marakešas.
Pusryčiai. Išvyka į Tubkalio nacionalinį parką, aplankant Imlil ir Aroumd kaimus. Šios išvykos metu grožėsimės kalnų didybe, žygiuosime iš vieno kaimo į kitą, bendrausime su berberais ir ragausime jų pagamintus pietus. Pakvėpavę grynu kalnų oru grįšime į Marakešą. Nakvynė viešbutyje.
12 diena. Marakešas – As Suvaira.
Pusryčiai. Vykstame į As Suvairos (Essaouira) kurortą prie Atlanto vandenyno. As Suvaira– XV a. portugalų įkurtas miestas-tvirtovė, vadintas Magadoru. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. XX a. 6-ajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Nė viename Maroko mieste nėra tiek meno galerijų, kiek jų yra Es Saviroje. Šiandien mėgstamas jaunimo kurortas traukia banglenčių, burlenčių ir kaitavimo sporto mėgėjus. Vandens sporto mėgėjai jį vadina Afrikos vėjo miestu. Šis labai senas Atlanto vandenyno uostas yra apjuostas gynybine siena ir bokštais. Palyginti su raudonų atspalvių Marakešu, Varzazatu ir Fesu, šis miestas išsiskiria balta ir mėlyna spalvomis. Laisvas laikas prie Atlanto vandenyno. Šią dieną mėgausimės jūros bangomis, paplūdimio smėliu, norintys galės išsinuomoti keturratį ar gaudyti vėją Atlanto bangose, apsilankyti tradiciniame marokietiškame hamame. Taip pat būtina aplankyti uosto teritoriją, pasiderėti su žuvų prekeiviais ir suvalgyti čia pat išsirinktą ir skaniai paruoštą žuvį. Nakvynė viešbutyje.
13 diena. As Suvaira.
Pusryčiais. Laisvas laikas prie vandenyno. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į Kasablankos/Marakešo oro uostą.
14 diena. Kasablanka/Marakešas – Vilnius.
Skrydis į Vilnių su persėdimu Europos mieste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)