Meniu
Sekite mus
Data: 2026 04 16 – 25
Kaina: 1690 EUR + skrydžio bilietas apie 550-650 eur
Beirutas – Džeitos urvai – Harisos kalnas – Biblas – Šv. Šarbelio vienuolynas – Beit ed Dino rūmai – Maaser Šufo kedrų draustinis – Deir Kamaras – Sidonas – Tyras – Kadišos slėnis – Museiliko tvirtovė – Džibrano muziejus – Deir Mar Antonius Kozhaya vienuolynas – Nabu muziejus – Tripolis – Baalbekas – Andžaras.
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Skrydis Vilnius – tarpinis miestas – Beirutas.
Atskridę į Beiruto (Beirut) tarptautinį oro uostą, atlikę migracijos ir muitinės formalumus, vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Beirutas.
Pusryčiai. Beirutas panašesnis į klestintį Europos miestą. Čia gyvenimas kunkuliuoja ir dieną, ir naktį. Miestas pasižymi skirtingų laikotarpių ir kultūrų architektūrinio paveldo gausa: finikiečių šventovėmis, romėnų statinių liekanomis, bizantiškojo laikotarpio statiniais. Šis vienas seniausių miestų pasaulyje skaičiuoja ne mažiau kaip 5 000 metų istoriją. Beirute draugiškai sugyvena dešimtys tautų ir 18 religijų atstovai. Miestas dažnai romantiškai vadinamas „arabiškuoju Paryžiumi“. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Džeitos urvai – Harisos kalnas – Biblas – Šv. Šarbelio vienuolynas.
Pusryčiai. Pažintį su Libanu pradėsime nuo vieno gražiausių ir lankomiausių objektų šalyje – Džeitos (Jeita)stalaktitų ir stalagmitų urvų (Jeita grotto). Tai ilgiausias urvų kompleksas Artimuosiuose Rytuose. Požeminė upė, tekanti po urvais, vandeniu aprūpina beveik 1 mln. libaniečių. Viename urvų speleologai rado senos metalo liejyklos likučius, čia, spėjama, buvo liejami kalavijai. Džeitos urvai buvo vienas iš 28 finalininkų renkant septynis naujuosius gamtos stebuklus. Harisos (Harissa) kalnas – dar vienas Libano pasididžiavimas. Jo viršūnėje išdidžiai stovi 15 tonų sverianti Dievo Motinos statula, išlieta iš bronzos Prancūzijoje ir į Libaną atvežta IX a. Įdomi ir neįprastos formos bažnyčia stūkso už Dievo Motinos statulos, kurios fasadas primena Libano kedrą, o kita pusė – finikiečių laivą. Vietiniai visų tikėjimų gyventojai mielai lanko šią vietą ir dega žvakes, o Dievo Motinos statulą vadina savo globėja. Biblo (Byblos) miestas – vienas seniausių nepertraukiamai gyvenamų miestų pasaulyje. Legenda tvirtina, kad miestą įkūrė Saulės dievas Elas. Nuo IX a. pr. Kr. miestas garsėjo kaip pagrindinė Dievo Baalo buveinė, vėliau dievo Adonio namais. Egiptiečiai tikėjo, kad būtent čia deivė Izidė rado Ozirio kūną medinėje dėžutėje. Miestas įkurtas anksčiau, nei atsirado Roma ar Graikijos miestai, jis buvo labai stiprus miestas-valstybė, turėjusi savo valdovus, kultūrą ir klestinčią prekybą. Būtent čia buvo sukurta pirmoji abėcėlė. Klestėjo prekybiniai ryšiai su Egiptu. Į ten buvo gabenama mediena, vynas, alyvuogių aliejus, o Egiptas tiekė papirusą. Seniausi ir įdomiausi istoriniai pastatai ir obeliskai statyti II–III a.pr.Kr. Šv. Šarbelis – Libano ir viso pasaulio šventasis, kuris po savo mirties praėjus daugiau kaip šimtui metų nesiliauja stebinti tikinčiuosius savo paslaptingu egzistavimu ir mistinėmis gydomosiomis galiomis. Šv. Marono vienuolyno registre saugoma dešimtys tūkstančių laiškų iš viso pasaulio, kuriuose tikintieji aprašo stebuklingų išgijimų istorijas. Jo stebuklingo pritarimo yra sulaukę ne tik krikščionys, bet ir kitų religijų atstovai. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Beit ed Dino rūmai – Maser Šufas – Deir Kamaras.
Pusryčiai. Beit ed Dino (Beit ed Dine) rūmai – labai svarbus 19 a. Libano architektūros paminklas. Italų suprojektuoti rūmai jungia tradicines italų baroko ir arabų stiliaus detales. Rūmai buvo statomi Libano emyrui Bašyrui el Šechabui, kuris pats prižiūrėjo statybos darbus ir pageidavo, kad rūmai atspindėtų visą Osmanų imperijos didybę. Šiandien šiuose rūmuose eksponuojama viena didžiausių ir geriausių Viduržemio jūros regione mozaikų kolekcija. Maser Šufas (Maaser el Chouf) kedrų draustinis – didžiausias Libano kedrų draustinis, užimantis beveik 550 kv.km plotą, saugomas UNESCO. Šioje vietoje kalnai nepaliesti civilizacijos, kur ne kur išsibarstę maži drūzų kaimeliai ir terasos. Čia auga alyvmedžiai, belys ir vynuogynai. Tai pati piečiausia Libano dalis, kur auga garsieji Libano kedrai. Kai kurių amžius siekia 2000 metų. Deir al Kamaras (Deri al Qamar) – buvusi Libano gubernatoriaus rezidencijos vieta, žinoma kaip emyrų sostinė. Nuo seno šiame miestelyje draugiškai sugyveno įvairias religijas išpažįstantys žmonės. Čia šalia sinagogos glaudėsi mečetės ir krikščioniškos bažnyčios. Žiemą čia gyvendavo drūzai, vasarą jie grįždavo į didelį Baalakino miestą. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Sidonas – Tyras.
Pusryčiai. Sidonas (Sidon) – trečias pagal dydį Libano miestas, kurio pavadinimas reiškia „žvejybą“. Tai buvo vienas iš svarbiausių finikiečių miestų-valstybių ir galbūt pats seniausias. Iš čia ir iš kitų uostų kilo didi Viduržemio jūros prekybos imperija. Homeras gyrė jos amatininkus, įgudusius gaminti stiklą ir purpurinius dažus. Miestas skendi citrusinių vaismedžių žalumoje. Visi šiuolaikiniai statiniai pastatyti ant senojo miesto griuvėsių ir klaidžiojant miesto gatvelėmis galima tiesiog prisiliesti prie gyvos istorijos. Sienos gali daug papasakoti apie kadaise čia klestėjusią valstybę, uoste besišvartavusius laivus, prikrautus prabangos prekių. Sidonas ne kartą buvo paminėtas Biblijoje ir jau IX–X a. pr. Kr. buvo vienas didžiausių antikinio pasaulio miestų. Tai buvo pačios stipriausios valstybės – Finikijos sostinė. Tyras (Tyros)– šiandien ketvirtas pagal dydį Libano miestas, kuriame įsikūręs viename iš didžiausių šalies uostų. Šiame mieste užgimė Finikijos civilizacija ir kultūra. Mieste daug senovės liekanų, įskaitant romėnų Hipodromą, kuriame buvo filmuojamas filmas „Ben Huras“. Miestas dėl istorinės reikšmės ir architektūrinio palikimo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste įdomūs ne tik antikinio paveldo objektai, bet ir labai žavi uosto pakrantė, nusėta žvejų valtelių, daugybė amatininkų dirbtuvių, kuriose jos gaminamos pagal senąją technologiją. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Kadišos slėnis – Museiliko tvirtovė – Džibrano muziejus – Deir Mar Antonius Kozhaya vienuolynas.
Pusryčiai. Kadišos (Audi Qadisha Horsh Arz el-Rab) šventasis slėnis – viena iš svarbiausių, ankstyvųjų krikščionių vienuolių gyvenviečių pasaulyje. Vienuolynai, iš kurių daugumas labai seni, gražiai įsikomponuoja į kalnuoto reljefo aplinką. Netoliese išliko Libano kedro (arba kitaip – Dievo kedro) liekanų iš buvusio didelio miško masyvo. Libano kedras senovėje buvo labai vertinamas kaip puiki įvairių kulto statinių statybinė medžiaga. Virš slėnio išdidžiai į dangų kyla aukščiausia Kurnat as Sauda kalno viršūnė. Slėnis saugomas UNESCO. Viena įspūdingiausių Libano tvirtovių – Museiliko tvirtovė (Qal‘at al-Msaylḥa) XVII a. pastatyta ant siauros uolos, kad iš jos būtų galima saugoti ir kontroliuoti prekybinį kelią, vedusį iš Tripolio į Beirutą. Bšari (Bsharri) miestelis 1500 m aukštyje Kadišos slėnyje įžymus tuo, kad čia gimė libaniečių filosofas, poetas Chalilis Džibranas (Gibran Khalil Gibran), kurio garsiausias kūrinys „Pranašas“ sudarytas iš 26 poetinių esė apie svarbiausius žmogaus gyvenimo klausimus (meilę, mirtį, tikėjimą, laisvę, darbą ir kt.). Ši knyga išleista daugiau nei 40 kalbų ir tapo labai populiari. Deir Mar Antonius Kozhaya (Dair Mār Antūniyūs Quzhayā) vienuolynas – vienas didžiausių vienuolynų Kadišos slėnyje. Iš dalies jis išskaptuotas oloje, įkurtas IX–X a., o XVI a. jame buvo pastatytas pirmasis Artimuosiuose Rytuose knygų spausdinimo presas. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Nabu muziejus – Tripolis – Batrunas – vyno degustacija.
Pusryčiai. Ekskursija į Nabu muziejų, kurio eksponatai pasakoja Libano istoriją. Pats muziejus yra įdomus savo neįprasta architektūra. Tripolis (Tripoli) – didžiausias miestas šiaurės Libane ir antras pagal dydį visoje šalyje. Miesto pavadinimas verčiamas kaip „trijų miestas“, nes kažkada jis priklausė trijų miestų sąjungai. Miesto istorija glaudžiai siejama su viduramžiais ir mamliukų valdymu. Jis žavi siauromis arabiškomis gatvelėmis, spalvingu turgumi, kuriame gausu vietinių meistrų prekių, o ir kainos pačios žemiausios Artimuosiuose Rytuose. Viena svarbiausių miesto įžymybių – Šv. Žilio (Citadel of Raymond de Saint-Gilles) tvirtovė, statyta 1289 m., kai Tulūzos grafui Raimondui de Saint-Gilles pavyko atkovoti miestą iš tuomečių mamliukų valdovų. Mieste daug kitų įdomių objektų – Didžioji mečetė, perstatyta iš Šv. Marijos katedros, Korano mokyklos, XVII a. turkiška pirtis, Chan el Sabuno karavansarajus, kuriame buvo prekiaujama Europoje gerai žinomu ir mėgstamu alyvuogių aliejumi. Batruno apylinkėse auginamos vynuogės. Degustuosime vyną ir ne tik. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Baalbekas – Andžaras.
Pusryčiai. Baalbekas (Baalbek) – vienas lankomiausių Libano miestų. Senovėje buvęs Baalo ir Dionizo kulto centras. Nuo imperatoriaus Augusto laikų čia stūkso romėnų laikais pastatytos didelės šventyklos. Svarbiausioji – Jupiterio šventykla pastatyta aukštoje terasoje iš didžiulių akmens luitų. Į pietus nuo jos yra mažesnė Veneros Atargatės šventykla, šalia jos apskrita Fortūnos šventykla. Tokia istorija abejingų nepalieka. Andžare (Anjar) išlikę VIII a. Omejadų miesto griuvėsių – miesto įtvirtinimų, rūmų, pirčių, arkadų, kolonadų, vandentakių liekanų. 1984 m. senojo miesto griuvėsiai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste taip pat yra armėnų apaštališkųjų bažnyčių ir armėnų katalikų maldos namų, mokyklų. Miestą įkūrė Omejadų kalifas al Validas I ir jis buvo vadinamas Ain Gerha. Tačiau jis statyti nebuvo baigtas, nes, 744 m. Valido sūnui Ibrahimui pralaimėjus Abasidams miestas buvo apleistas. Osmanų imperijoje prasidėjus armėnų genocidui, į Andžarą atsikraustė dauguma Libane priglaustų armėnų pabėgėlių. Nakvynė viešbutyje.
9 diena. Beirutas.
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siųlome aplankyti Beiruto Nacionalinį muziejų ir kitas meno galerijas. Nakvynė viešbutyje.
10 diena. Beirutas – tarpinis miestas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į Beiruto oro uostą. Skrydis į Vilnių su persėdimu tarpiniame mieste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2026-03-25)