Meniu
Sekite mus
Data: 2025 11 03 – 10
Kaina: 1490 EUR + skrydžio bilietas paie 550-600 EUR
Vilnius – Amanas – Džerašas – Adžlunas – Um Kais – Nebo kalnas – Madaba – Jordanijos vyno degustacija – Negyvoji jūra – Zarka Ma`in karštieji šaltiniai – Karakas – Wadi Rum dykuma – Petra – Mažoji Petra – džipų safaris po dykumą
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – tarpinis miestas – Amanas.
Skrydis į Jordanijos sostinę Amaną (Amman) su persėdimu tarpiniame mieste. Sutvarkę įvažiavimo formalumus vykstame į viešbutį. Nakvynė.
2 diena. Amanas – Džerašas – Adžlunas – Um Kais.
Pusryčiai. Ekskursija po Amaną. Amanas Biblijoje minimas kaip Rabbah Ammon, Antikos laikais Philadelphia – šalies sostinė ir didžiausias Jordanijos miestas. Jordanijos sostinė prieš 3500 metų buvo įkurta ant septynių kalvų, šiandien jų jau devyniolika. Amanas nustebina savo kontrastais: tarp vienodų, gelsvų kvadratinių namukų pasislėpusios spalvingos gatvelės, grafičiai ir meno galerijos, šalia vietinių turgų išdygę prabangūs butikai, o gatvėse vaikštinėja tiek visą kūną užsidengusios religingos moterys, tiek šiuolaikiškai apsirengę užsieniečiai. Turtingą Jordanijos praeitį ir šiuolaikišką gyvenimą jungiančią panoramą stebėsime nuo Citadelės kalvos. Ant Jebel al-Qala‘a kalvos stūkso senovinio miesto griuvėsiai. Antikinę istoriją mena išlikę įdomiausi objektai: Heraklio šventykla ir Omejadų rūmai. Nedidelio archeologijos muziejaus įdomūs artefaktai pasakoja senovės istoriją. Kalvos apačioje esantis romėnų amfiteatras sužavės dydžiu, ypač jei užlipsite iki viršaus, iki paskutiniųjų žiūrovams skirtų eilių. Šai ten ir atsiveria visa didybė. Pajausti ir įsilietį į rytietiška dvasia alsuojančias gatveles – tikras nuotykis. Kvapai, šurmulys, skaniausi saldumynai taip ir vilios stabtelėti prie kiekvieno prekystalio. Vykstame į Džerašą (Jerash) – vieną iš buvusių Dekapolio miestų, dar vadinamą Rytų Pompėja. Milžiniškas, puikiai išsilaikęs antikinis miestas, vadintas Gerasa, buvo vienas svarbiausių regiono miestų. Miestas ypač suklestėjo I a. antroje pusėje – Trajanas nutiesė kelius į miestą, 130 m. čia lankėsi imperatorius Adrianas, kurio apsilankymo garbei pastatyta triumfo arka. Adžluną (Ajloun) garsina XII amžiuje statyta pilis. Labai autentiškas, daug istorinių įvykių matęs islamiškos architektūros palikimas. Um Kais (Umm Qais) – prie Sirijos ir Izraelio sienos, šiaurės vakarų Jordanijoje, vaizdingose Golano aukštumose esantis miestas senovėje vadintas Gadara. Prieš 2000 metų tai buvo svarbi prekių, keliaujančių į Haifos uostamiestį dabartiniame Izraelyje ir iš jo, perkrovimo vieta. Būtent Gadaroje stovėjo muitinė, o iki Haifos vedė puikai grįstas apie 70 km ilgio kelias. Gadaroje klestėjimo metu rinkosi rašytojai, mokslininkai, poetai, filosofai ir dailininkai ir būtent tada miestas įėjo į Dekapolio sudėtį. Čia, tarp graikų ir romėnų palikimo išlikusi Antikos dvasia. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
3 diena. Nebo kalnas – Madaba – Zarka Ma`in karštieji šaltiniai – jordanietiško vyno degustacija.
Pusryčiai. Vykstame į biblines vietas Jordano upės pakrantėje. Nuo Nebo kalno (Mount Nebo) (817 m aukščio) atsiveria nuostabi panorama į Jordano slėnį ir patį seniausią pasaulio miestą Jerichą. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno, užkopęs Mozė pažvelgė į Pažadėtąją žemę. Šiame kalne Mozę esą palaidojo pats Dievas, todėl jo kapavietė nėra žinoma. Kalno viršūnėje yra IV a. Mozės bazilikos liekanų, išlikusių grindų mozaikų. Dabar pastatytas naujas statinys, saugantis vertingą paveldą ir varinių gyvačių kryžius, sukurtas italų architekto Giovanni Fantoni (Giovanni Fantoni) 2000 m. Nebo kalną aplankęs popiežius Jonas Paulius II ir greta bazilikos pasodino alyvmedį. Vykstame į mozaikų miestu vadinamą Madabą, garsėjančią bizantinių mozaikų kolekcija. Tai 4500 metų amžiaus miestas, net kelis sykius paminėtas Biblijoje. Senosios graikų ortodoksų bažnyčios grindis puošia daugiau nei iš 2 milijonų smulkių akmenukų VI-VII amžiuje sukurti Jeruzalės ir visos Palestinos žemėlapiai. Vykstame prie Zarka Ma`in (Zarqa Ma`in) karštųjų šaltinių. Kad patekti prie šaltinių, reikės leistis vingiuotu keliuku iki pat kanjono apačios, bet važiuojant grožėsimės nuostabia Negyvosios jūros panorama, o atvykus prie šaltinių jus pakerės jų grožis. Gydomosios šaltinių savybės buvo žinomos jau gilioje senovėje. Pats Judėjos karalius Erodas dažnai mėgaudavosi šaltinių teikiama galia ir gydomosiomis savybėmis. Šaltinių vanduo, prisodrintas sieros, naudingas odai, veikia medžiagų apykaitą ir visą nervų sistemą. Išbandysime ir mes šių gydomųjų šaltinių vandenis. O po maudynių mūsų lauks jordanietiško vyno degustacija. Vyndarystė Jordanijoje siekia Biblinius laikus. Vyno industrija Jordanijoje labai pakilo, kai Haddad šeima rimtai užsiėmė šiuo verslu prieš maždaug tris dešimtmečius. Vietos vynuogynai buvo nunykę, todėl imtąsi sodinti geriausias Italijos, Ispanijos, Prancūzijos vynuogių rūšis, iš jų tarpo Cabernet Sauvignon ir Chardonnay ypač paplito ir gerai įsitvirtino derlingoje Jordanijos žemėje, o 2004 m. buvo pristatyta Jordanijos vyno rūšis „Jordan River”. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
4 diena. Karakas – Wadi Rumo dykuma.
Pusryčiai. Vykstame į Karaką (Al-Karak) – buvusią kryžiuočių pilį. Tai viena didžiausių kryžiuočių pilių Levante. Pilis pastatyta 1142 m. Jeruzalės karaliaus Fulko vasalo Pajeno de Milio. Ji tapo svarbiausiu Transjordanijos hercogystės centru. Pro ją ėjo karavanų keliai iš Sirijos į Egiptą ir Meką. Vėliau pilis išplėsta, įtvirtintos sienos. Tai buvo didžiausia pilis Levanto regione, apėmusio dabartinnę Jordaniją, Libaną, Siriją, Izraelį, Pietų Turkiją, Palestiną ir Kiprą. Visame šiame regione Karako pilis išsiskyrė savo įspūdingu dydžiu. Patogi geografinė vieta leido pilies šeimininkams kontroliuoti prekybos kelią tarp Damasko, Egipto ir Mekos. Į šią pilį ėmė kėsintis Saladinas, galiausiai ją paėmęs 1189 m: po aštuonių mėnesių apgulties pilies gyventojai Karaką atidavė mainais į tai, kad Saladinas jiems leido pasitraukti laisvaiir saugiai. Vykstame į Vadi Rumo dykumą. Sakoma, jei nematėt Vadi Rumo, nematėt Jordanijos. Dykuma atrodo kaip chameleonas − uolos, kalnai ir smėlis keičia spalvą iš baltos į geltoną, juodą, neįtikėtino spindesio raudoną, kuri vienaip atrodo saulei šviečiant zenite ir visai kitaip auštant ir artėjant saulėlydžiui. Dykuma žavi laukinės gamtos įvairove, retais augalais, gyvūnais ir paukščiais. Vadi Rumo dykuma įspūdinga juodais, ryškiai geltonais ar raudonais atspalviais žėrinčiomis statmenomis uolomis. Tektoniniai lūžiai ir vėjas gludino, skaptavo ir sluoksniavo uolinius luitus, kurie šiandien siekia iki 1854 m aukščio. Šios dykumos vaizdai pabuvo dekoracija kuriant kino filmus „Indiana Džouns ir paskutinis kryžiaus žygis“ bei „Arabijos Lorensas“. Dykumą geriausia pažinti turo visureigiais metu – važiuosime grožėtis įspūdingais dykumos vaizdais, vaizdingais kalnais ir smėlio kopomis (turo trukmė – 4 valandos). Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje Wadi Rumo dykumoje.
5 diena. Petra.
Pusryčiai. Vykstame į rožinį miestą – Petrą. Šis miestas buvo nabatėjų genčių, valdžiusių pietinę Jordaniją dar VII a. iki Kristaus, sostinė. Šis nepaprastas turistinis objektas apibūdinamas įvairiausiais epitetais: Rausvoji dykumų legenda, Rožės buveinė, Mirusiųjų karalystė, Spalvingųjų uolų vėrinys… Šie ir kiti apibūdinimai liudija, jog pagrindinė Jordanijos karalystės įžymybė – Petros miestas – yra tikrų tikriausias šedevras, įtrauktas į naujai sudarytą Septynių pasaulio stebuklų sąrašą. Jus žavės uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Miestas buvo įsikūręs teritorijos, kadaise vadintos Transjordanija, pietuose. Tokia geografinė padėtis leido tapti klestinčiu karavanų ir prekybos centru. Pro Petrą driekėsi Karalių kelias, jungiantis su Raudonąja jūra. Kiti keliai siejo miestą su Arabija, Mesopotamija ir Viduržemio jūra. Nabatiečiai pastatė šventyklų dievams garbinti, maldos namų, turgaviečių, du amfiteatrus, čia yra daugybė tiesiog uolose iškaltų kapaviečių ir kt. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. Po vakarienės Jūsų lauks naktinis šou Petroje (esant galimybei).
6 diena. Mažoji Petra – Negyvoji jūra.
Pusryčiai.Aplankysime taip pat ir Mažąją Petrą, garsią ne mažiau įspūdingais fasadais, iškaltais milžiniškose smiltainio uolose. Manoma, kad Mažoji Petra buvo tarpinis sustojimas karavanams, prieš patenkant į didįjį Petros miestą. Pabendravę su svetingais beduinais vykstame į viešbutį prie Negyvosios jūros. Žemiausias pasaulio taškas Izraelio vizitinė kortelė. Plūduriavimas Negyvojoje jūroje – tai patyrimas, kurio nepavyktų pakartoti nė viename kitame pasaulio taške. Be to, maždaug 65 kilometrų ilgio Izraelio ir Jordanijos krantus skalaujanti Negyvoji jūra turi didelę istorinę-religinę reikšmę. Tai, kad Negyvoji jūra turi unikalių savybių, pastebėta jau 4 a.pr.m.e. Šią jūrą savo veikaluose mini Aristotelis, Plinijus. Nabatėjai Negyvojoje jūroje surinktą bitumą parduodavo egiptiečiams, kurie jį naudodavo balzamavimui. Negyvoji jūra – žemiausias pasaulyje taškas, telkšantis apie 417 metrų žemiau jūros lygio. Jai suteiktas pavadinimas – tai nuoroda į tai, kad jūroje nėra nė mažiausios gyvybės. Nors Negyvoji jūra vadinama jūra, išties tai yra ežeras, nes neturi tiesioginio ryšio su vandenynu. Jūros vanduo nuolat senka – kiek mažiau nei po 1 metrą kasmet. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
7 diena. Negyvoji jūra – Amanas.
Pusryčiai. Toliau mėgausimės Negyvosios jūros malonumais. Negyvosios jūros vandenyje yra daugybė mineralinių druskų: natrio chlorido, kalio, magnio, bromido, kalcio, jodo, geležies ir kt., todėl dažnai turistai iš viso pasaulio prie Negyvosios jūros atvyksta ne tik vedini smalsumo pajausti, ką reiškia „sėdėti ant vandens“ ar nusifotografuoti su laikraščiu rankoje, bet ir tikėdamiesi išsigydyti įvairias odos ligas. Juolab, kad ir saulė per metus čia šviečia 332 dienas. Po pietų vykstame į Amaną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
8 diena. Amanas – tarpinis miestas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į Amano oro uostą. Skrydis į Vilnių su persėdimu tarpiniame miete.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)