Meniu
Sekite mus
Data: 2025 03 16 – 23
Kaina: 1190 EUR + skrydžio bilietas apie 250-350 eur
Malaga – Ronda – Kosta del Sol – Caminito del Rey – Kadisas – Cheresas – Sevilija – Kordoba – Granada – Siera Nevados kalnai
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Kaunas – Malaga.
Skrydis iš Kauno į Malagą. Per pietų Ispaniją nusidriekusi viena didelė sritis – Andalūzija. Jos kraštovaizdis keičiasi nuo Almerijos dykumų iki Donanos nacionalinio parko, nuo snieguotų Siera Nevados viršukalnių iki Costa del Sol paplūdimių. Tai šilčiausia Ispanijos sritis, todėl malonu keliauti ankstyvą pavasarį ir rudenį. Andalūzijos žemė regėjo nemažai įsibrovėlių. Ją buvo užkariavę finikiečiai, graikai, kartaginiečiai, romėnai, arabai. Romėnai vietinius išmokė savo kalbos, o šie Romai dovanojo du garsius imperatorius: Trajaną ir Adrianą. Tačiau labiausiai šią sritį paveikė arabai, kurie Andalūzijoje šeimininkavo penkis, o Granadoje, Almerijoje ir Malagoje beveik aštuonis šimtmečius. Arabų įtaka Andalūzijos miestų architektūrai, buičiai, muzikai akivaizdi. Didžiausi Ispanijos maurų paminklai susitelkę trijuose miestuose: Granadoje, Kordoboje ir Sevilijoje. Keliaudamo po Andalūziją grožėsimės istoriniais miestais, baltai tinkuotais kaimo vietovių namukais ir vynuogynais aplink Cheresą, šoksime temperamentingąjį flamenką ir mėgausimės įvairiu Andalūzijos virtuvės maistu. Andalūzija iš tiesų yra pati margiausia Ispanijos sritis. Tai koridos ir flamenko gimtinė. Didžiausią Kosta del Sol (Costa del Sol) ir visos pakrantės miestą – uostą Malagą įkūrė finikiečiai, o valdant arabams, buvo svarbus uostas. XIX amžiuje miestas pralobo eksportuodamas vyną, kuris yra populiarus ir šiandien. Malaga – gimtasis dailininko Pablo Picaso ir aktoriaus Antonio Banderas gimtinė. Picaso *muziejus įsikūręs prabangiuose Buenavista karališkuose rūmuose. Net 200 dailininko darbų pasakoja apie genialaus menininko kūrybos etapus ir jo meninius ieškojimus. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Caminito del Rey – Ronda.
Pusryčiai. Garsusis Karalių *kelias (Caminito del Rey) dramatiškai pakibęs 400 m. aukštyje. Pasivaikščiojimas virš kanjono lydint erelių, grifų ir sakalų būriams ilgam liks prisiminimuose dėl fantastiškų vaizdų ir patirtų emocijų. Ronda, miestas įkvėpęs Ernestą Hemingvėjų suskurti romaną „Mirtis per popietę“, įsikūręs vienoje vaizdingiausių Ispanijos vietų ant didžiulės uolos kyšulio virš bedugnės su kalkakmenio sienomis. Dėl savo neprieinamos padėties jis buvo vienas iš paskutiniųjų maurų bastionų. Ronda tarytum sustingo laike tarp dviejų aukštų uolų. Miestą garsina įspūdingas Puente Nuevo tiltas virš Tacho tarpeklio, jungiantis senąją ir naująją Rondas. Rondoje užgimė ispaniškos koridos tradicijos ir čia yra didžiausia pasaulyje koridos *arena. Tai visų Ispanijos matadorų svajonė – kautis Rondos arenoje. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Sevilija.
Pusryčiai. Yra gražūs miestai, o yra miestai su charakteriu. Taip galima būtų apibūdinti Seviliją (Sevilla), miestą, gyvuojantį jau daugiau nei 3000 metų. Pasak legendos, miestą įkūręs Heraklis. Valdant finikiečiams, tai buvo klestintis Hispalis. Vėliau jį užkariavo romėnai, vandalai, vestgotai, arabai. Atradus Ameriką, Sevilija užmezgė prekybinius ryšius su Naujuoju kontinentu ir suklestėjo. XVI-XVII amžiuje čia gyveno ir kūrė Servantesas, Velaskesas, Muriljas, Ribera ir kiti „aukso amžiaus“ menininkai. Senasis Sevilijos žydų kvartalas, Barrio de Santa Cruz, su baltomis siauromis gatvelėmis ir kiemais – vienas gražiausių miesto kampelių. Čia susitelkę daug istorinio miesto palikimo, kurio simboliu tapo gražiausia ir didžiausia Ispanijos *katedra ir jos varpinė Giralda, nuostabūs Alkazaro rūmai su ūksmingais sodais, daugybė suvenyrų parduotuvių, tapas barų. Sevilijos katedra stovi XII amžiaus pabaigoje statytos Almohadų mečetės vietoje. Tai trečioji pagal dydį Europos katedra, čia palaidoti karaliai Alfonsas X, Ferdinandas III ir jo šeimos nariai, 1892 m. iš Kubos perkelti Kristoforo Kolumbo palaikai. Šalia katedros esantis Alkazaras – buvę maurų valdovų *rūmai, garsėję puošniais vidiniais kiemais, sodais ir gėlynais. Iš šiandien šie sodai yra puikus prieglobstis nuo Sevilijos šurmulio. Dvylikabriaunis maurų statytas Aukso bokštas – vienas Sevilijos simbolių. Kažkada jame buvo laikytas iš Amerikos atvežtas auksas. Sevilijos universiteto pastatas statytas XVIII amžiuje buvęs tabako fabrikas. Čia dirbusių moterų karštas būdas įkvėpė prancūzą Prosperą Merimė sukurti įžymiąją heroję – čigonę Karmen. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Kadisas – Cheresas – Sevilija.
Pusryčiai. Vykstame į Kadisą (Cadiz) – seniausią miestą Europoje. Pasak legendos jį įkūrė Heraklis, tačiau istorikai teigia, kad dar anksčiau čia pabuvoję finikiečiai įkūrė Gadirą. Sakoma, kad miesto gyventojai patys linksmiausi visoje Ispanijoje. Jiems tik duok progą pajuokauti ir pasijuokti! Net ir vienas flamenko variantų, kilęs iš Kadiso, vadinasi alegria (džiaugsmas) – jausmingas ir kupinas džiaugsmo. Plačiai žinomas ir Kadiso karnavalas – triukšminga fantastiškų kostiumų šventė su dainomis, šokiais ir gėrimais. Kadiso katedra akį džiugina baroko ir rokoko stiliaus puošmenomis, o nuo Tavira bokšto atsiveria puiki pakrantės panorama. Vykstame į Cheresą (Cheres de la Frontera), kurio pavadinimas siejamas su garsaus spirituoto vyno chereso pavadinimu. Pagrindinė miesto ekonomikos šaka sutelkta į vyno pramonę, tačiau miestas garsėja ir grūdų, daržovių, vaisių, arklių bei galvijų auginimu. Taip pat miestas žymus Ispanijos karinio žirgyno baze. Esant galimybei aplankysime *vyninę ir degustuosime žymųjį cheresą. Cheresas – vienas seniausių pasaulyje žinomų vynų. XIV amžiuje cheresą ypač pamėgo anglai. Įdomu yra tai, kad net maurų valdymo metu vynas buvo gaminamas ir naudojamas medicininiais tikslais. Manoma, kad cheresas buvo pirmasis vynas, nuplukdytas iš Europos į Ameriką. Ten jį nugabeno Kristupas Kolumbas. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Kordoba.
Pusryčiai. Tarp javų laukų ir avyvmedžių giraičių įsikūrusioje Kordoboje (Cordoba) gimė garsieji Seneka ir Lukianas, didysis Andalūzijos arabų filosofas, Aristotelio žinovas ir interpretatorius, islamo teisininkas, matematikas ir medikas Averojas (Averroes), bandęs tiesti tiltą tarp islamo ir krikščionybės, žydų filosofas, rabinas ir medikas Mozė Maimonidas. Nuo 719 m. čia šeimininkavo Damasko kalifato emyrai. Suklestėjusiame mieste taikiai sugyveno krikščionys, maurai ir žydai. Nuo X amžiaus čia veikė garsus musulmonų universitetas. Miestas tuo metu buvo didžiausias Europoje. Veikė daugybė mokyklų, mečečių, ligoninių ir pirčių. Kordobą vadina baltuoju tolerancijos miestu. Dideliam miestui reikėjo didelės *mečetės, kuri ir įkūnijo islamo galią Pirėnų pusiasalyje. Tai tikras architektūrinis šedevras, atimantis lankytojų žadą. Norint patekti į mečetę, visų pirma reikia pereiti apelsinmedžių giraitę, kiparisais ir alyvmedžiais apaugusius takus, tik tuomet patenkama į 850 kolonų salę. Erdvės ir didybės jausmas nenusakomas! Kordobos širdis – žydų kvartalas. Vaikštant po kvartalą atrodo, kad nuo X amžiaus mažai kas pasikeitė: kaldintos geležies dirbiniais išpuoštos akmenimis grįstos gatvelės, savo dirbtuvėse papuošalus kuriantys sidabrakaliai, odininkai ir keramikai. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Granada.
Pusryčiai. Ispanijos turistiniame žemėlapyje Granada užima išskirtinę vietą. Čia sutelkti gražiausi paminklai, maurų sukurti per 780 viešpatavimo Europoje metų. Pirmą kartą maurai užėmė miestą VIII amžiuje, o aukso laikus jis išgyveno XIII-XV amžiuje valdant Nasridų dinastijai, kai amatininkai, pirkliai, mokytojai, mokslininkai sukūrė tarptautinę kultūros centro šlovę. Be jokios abejonės, pačiu žymiausiu lankomu objektu Granadoje yra laikomas Alhambros architektūrinis *kompleksas. Šiame subtiliame architektūros kūrinyje sukurti magiški erdvės, šviesos, vandens ir puošybos elementai. Nasridų dinastijos kalifai troško sukurti visagalės valdžios įvaizdį, jie įgyvendino savo žemiškojo rojaus idėją. Statyboje panaudotos paprastos, tačiau nuostabiai apdorotos medžiagos: gipsas, medis, plytelės. Generalife – Nasridų kalifų užmiesčio dvaras, kur galima buvo pabėgti nuo rūmų intrigų, džiaugtis ramybe aukštai virš miesto. Sodai pradėti veisti XIII amžiuje ir metų metus tobulinti. Teritorija apsodinta kiparisais, rožynais, čia įrengti baseinai ir fontanai, iš čia atsiveria puikūs Granados apylinkių ir kalnų vaizdai. Alhambros ansamblio simbolis, drauge ir pasididžiavimas yra Liūtų kiemas. Haremas – didžiausia ir gražiausia rūmų dalis. Alhambros ansamblis dažnai vadinamas akmens legenda. Granados *katedroje, statytoje XVI amžiuje Karališkojoje koplyčioje didinguose sarkofaguose palaidoti Ispanijos karaliai – Ferdinandas ir Izabelė. Albaicin rajone labiausiai jaučiamas maurų palikimas. XIII amžiuje pastatyta maurų tvirtovė, kadaise čia stovėjo 30 mečečių. Jų vietoje pastatyta daugelis bažnyčių. Akmenimis grįstose gatvelėse – vilos su maurų puošyba ir sodeliai. Širdį veriančios čigoniškos dainos kiekvieną vakarą besileidžiant saulei atvilioja į Sacromonte kvartalą ne tik turistus, bet ir vietinius. Būtent čia slypi flamenko ištakos. Esant galimybei aplankysime vieną iš nedaug belikusių urvų, kur iki dabar vakarais sklinda ilgesingos dainos ir aistringi flamenko *šokiai. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Siera Nevados kalnai – Malaga.
Pusryčiai. Vykstame į gamtą. Dalį dienos praleisime Siera Nevados nacionaliniame parke. Tai didžiausias šalies parkas, užimantis 862 km2 plotą. Tai kalnai, turintys net 14 viršūnių, aukštesnių nei 3000 m. Nuostabūs vaizdai, švarus oras atgaivins ir kūną ir sielą. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Malaga – Kaunas.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Kauną.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)