Meniu
Sekite mus
Data: 2025 02 10-19
Kaina: 2090 EUR + skrydžio bilietas nuo 690 EUR.
Maskatas – Salala – pranašo Jobo kapas – Musgseilis – Dirbato vadė – Khor Roris – Samharamas – Taka – Mirbatas – Rub el Chalio (Empty Quartier) dykuma
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius–tarpinis miestas–Maskatas.
Skrydis iš Vilniaus su persėdimu tarpiniame mieste. Naktį atvykimas į Maskatą (Muscat). Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Maskatas – Salala.
Pusryčiai. Ekskursija po Omano sostinę – Maskatą (pavadinimas, išverstas iš arabų kalbos, reiškia vietą, kur išmetamas inkaras). Miestas, apsuptas jūros, kalvų ir saugomas portugalų statytų tvirtovių. Lankysime Didžiąją sultono Kabuso mečetę. Jos grindis puošia antras pagal dydį pasaulyje iraniečių rankų darbo kilimas, sveriantis 27 tonas. Mečetės projektavimo, statybos bei apdailos darbuose dalyvavo beveik visos islamiškojo pasaulio šalys. Ištaigingoje ir prabangioje pagrindinėje maldos salėje telpa 6600 maldininkų. Ši mečetė yra ne tik pagrindiniai sultonato maldos namai, bet ir islamo religijos, istorijos bei meno centras. 2011 m. spalio 13 d. Omane atidaryti pirmieji Persijos įlankos regione operos rūmai. Omano sultonas Kabušas yra didelis Vakarų šalių klasikinės muzikos gerbėjas. Pirmąjį vakarą parodytoje Dž. Pučinio operoje „Turandot“ dalyvavo kai kurios garsiausios pasaulyje šio žanro žvaigždės. Šį pastatymą režisavo F. Zefirelis, Veronos arenos orkestrui ir chorui vadovavo ispanų tenoras P. Domingas. Dėl teisės projektuoti teatrą kovojo geriausios pasaulio architektų firmos, galiausiai šis projektas buvo patikėtas Britanijos įmonei Theater Projects Consultants. Anglams patikėta ne tik pastato statyba, bet ir vidaus interjero projekto įgyvendinimas, aplink teatrą esančio kraštovaizdžio sukūrimas, dekoratyvinio apšvietimo sukūrimas, teatro virtuvės projektas, garso sistemos sukūrimas. Teatre yra 1100 vietų. Bendras plotas 80 000 kv. m, sukurti nuostabūs sodai, veikia kavinės ir restoranai, prabangios parduotuvėsir meno galerija. Al Alam rūmai – viena iš šešių oficialių sultono Kabuso rezidencijų – tapo Maskato simboliu. Vyksime į garsųjį Ritz viešbutį, kuriame susipažinsite su pačių brangiausių pasaulyje”Amouage” kvepalų istorija. Pasivaikščiosime po senąjį Muttrah turgų, kur smilkalų ir smilkalinių bosvelijų kvapai primins vaikystėje skaitytas „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakas. Malonūs omaniečiai prekeiviai kvies įsigyti įvairių prekių. Čia ramiai galėsite dairytis, grožėtis ir įsigyti smilkalų, smilkalinių bosvelijų dervos, miros, išgarsinusios Omaną tolimuose kraštuose, sidabro papuošalų. Skrydis į Salalą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
3 diena. Salala – pranašo Jobo kapas – Mugseilis.
Pusryčiai. Salala (Salalah) – antras pagal dydį Omano miestas ir sultono Kabuso ben Saido gimimo vieta. Sultonas tradiciškai daugiau laiko praleisdavo Salaloj nei sostinėje Maskate, ypač prieš atsisėdant į sostą 1970 m. Šiuo metu jis reguliariai lanko miestą, kad susitiktų su genčių ir vietiniais lyderiais. Nors Salala yra Arabijos dykumoje, joje klimatas yra gan švelnus. Į miestą pučia pietryčių musonai. Šis periodas (vėlyvas birželis – ankstyvas rugsėjis) yra vadinamas karifo sezonu. Tuo metu į Salalą atvyksta daug turistų iš Persijos įlankos regiono, norinčių pasidžiaugti vėsesniu oru nei jų namuose tuo metų laiku. Tai laikas, kai miesto gyventojų skaičius padvigubėja ir yra organizuojamos įvairios mugės ir festivaliai. Salala dar vadinama „Arabijos kvepalų sostine“. Turistus į miestą taip pat traukia Smahano kalnai ir bosvelijų medžiai. Pakrantės ir paplūdimiai vilioja nardytojus su akvalangais ir paukščių stebėtojus. Salala turi seną istoriją. Jos gyventojai giriasi tariamais Sabos karalienės rūmų griuvėsiais ir pranašo Jobo kapu prie Kvaro kalno. Vykstame prie pranašo Jobo kapo, kuris yra svarbus krikščionims, judėjams ir musulmonams. Pranašo Jobo sarkofago ilgis, net 3 metrai. Šalia mauzoliejaus esančiame urve yra pranašo kairiosios pėdos antspaudas. Tai vieta, kur Jobas melsdavosi, mąstė ir meditavo. Salalą dar vadina Omano Maldyvais. Nuostabi pakrantė, kurią pagyvina kokosinių palmių, kaktusų, mangrovinių medžių ekosistema ir smėlio kopos. Vienas žymiausių pietinio Omano paplūdimių – Mugseilio (Mughsayl) paplūdimys, pritraukia tūkstančius smalsuolių, norinčių pasigrožėti įspūdingomis grotomis ir jūros vandens fontanais. Čia iš trijų šulinių nuolatos į viršų šauna jūros vandens fontanai, siekiantys net 28 m. aukštį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
4 diena. Dirbato vadė – Khor Roris – Samharamas – Taka – Mirbatas.
Pusryčiai. Keliaujame susipažinti su rytine Salalos dalimi. Dirbato vadė (Wadi Dirbat) – viena gražiausių Dofaro regione. Tai gamtos parkas su vandens kaskadomis, ežerais, urvais ir nuostabiausiomis panoramomis. Khor Roris (Khor Rori) – didžiausia pakrantės lagūna, kurioje nuolat būriuojasi rožinai flamingai ir kiti praskrendantys paukščiai. Netoli lagūnos yra senovinio Samharamo (Samharam) miesto griuvėsiai. Sakoma, kad būtent čia buvo gražiosios karalienės Sabos rūmai. Senovėje miestas buvo svarbus ladano sandėliavimo centras. Takos (Taqah) miestą saugo 4 gynybiniai bokštai ir 2 tvirtovės. Mieste išlikę daug gražių senovinių namų, įdomi dviejų aukštų mečetė. Šalia jos esančiose kapinėse palaidota sultono Kabuso motina ir keli šeimos nariai. Mirbato (Mirbat) miesto simbolis – žirgas. Šiame mieste buvo auginami žirgai, kuriuos noriai pirko Persų įlankos šalių pirkliai. Šiandien iš šio miesto iškeliauja abalonės kriauklės – labai vertinami moliuskai, eksportuojami į Tolimųjų Rytų šalis. Mirbate galima pasigrožėti gerai išlikusiomis raižytomis medinėmis namų durimis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
5 diena. Ubaras – Rub al Chalio dykuma.
Pusryčiai. Išvykstame į Rub al Chalio arba dar vadinamą Empty Quartier (tuščias ketvirtis) dykumą – vieną didžiausių smėlio dykumų pasaulyje, plytintčių Arabijos pusiasalio pietuose. Ji įeina į Saudo Arabijos, Omano, Jemeno ir JAE teritorijas. Užima apie 650 000 km2 teritoriją. Prieš du milijonus metų ėmusi formuotis dykuma ir toliau plečiasi. Čia vyrauja keliaujantys smėlynai, sudarantys 150 – 200 metrų aukščio barchanus, kalvagūbrius, pavienius masyvus. Rub al Chalis beveik negyvenamas. Čia sutinkami tik klajoklių beduinų karavanai. Daugelyje iki islamiškų šaltinių panimas Ubaras kažkada buvo puikus turtingas miestas su vaivorykštiniais bokštais, pagamintais iš metalo ir brangakmenių. Korane rašoma, kad aditų (vietiniai Arabijos pusiasalio žmonės) miestas buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus Allaho valia „riaumojančiu vėju“. Smėlio audra siautėjo septynias naktis ir aštuonias dienas. Anksčiaušios vietovės buvo derlingos, minkštas klimatus buvo palankus gyvenimui. Dykuma buvo, tačiau ji neužėmė tokios erdvės kaip dabar. Tačiau, nepaisant Dievo gailestingumo, žmonės nebuvo dėkingi savo Viešpačiui už visa grožį kokį jie turėjo, bet, priešingai, tapo vis labiau godesni. Tad vieną dieną šio miesto neliko. Ilgą laiką Ubaras buvo laikomas tik legenda, tačiau 1990 m. jo pėdsakus atrado amerikiečių archeologai. Vakarienė ir nakvynė po bekraščiu žvaigždėtu dangumi beduinų palapinėje.
6 diena. Rub al Chalio dykuma – Salala.
Saulės pasveikinimu pasitiksime naują dieną ir po pusryčių, toliau grožėdamiesi smėlynais grįšime į Salalą. Poilsis prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
7 diena. Salala.
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome aplankyti Al Balid archeologinę vietovę. Parkas yra toje vietoje, kur 12-14 amžiuje buvo senovinis Zafaro (Dofaro) miestas. Miestą supo bauginančios sienos su vartais ir gynybiniais bokštais. Archeologai šioje vietovėje atkasė daug įdomių statinių – mečetę, rūmus, senus namus ir kapines su dedikacinėmis stelomis. Stebina buvusios mečetės dydis ir dalis iš 144 kolonų, rėmusių mečetės stogą. Dofaro muziejuje surinkta kolekcija – viena turtingiausių ir įdomiausių Omane. Ją sudaro senovinės nuotraukos, buities rakandai, senovinės omanietiškos raižytos skrynios ir krepšiai, keramikinės smilkytuvės, beduinų paukščių gaudyklės, tradiciniai rūbai, durklai ir kardai, masyvūs beduinių sidabro papuošalai ir žymiosios burkos –moterų veido kaukės. Įdomi Al Muntazah gatvė einanti per kokosinių palmių, bananmedžių, papajų ir mango plantaciją yra viena svarbiausių Salalos miesto įžymybių. Čia galima nusipirkti egzotinių vaisių, o išgėrus kokosų pieną ir pardavėjui pasakius „kessar“, jis meistriškai jį perskels ir galėsite mėgautis švelniu kokoso minkštimu. Žymūs Salalos Al Hofa ir Aukso turgūs, pirmajame prekiaujama smilkalais, nacionaliniais rūbais ir suvenyrais, antrajame – senoviniais aukso ir sidabro juvelyriniais dirbiniais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
8 diena. Salala – Maskatas.
Pusryčiai. Laisvas laikas iki išvykimo į oro uostą. Skrydis į Maskatą.
9 diena. Maskatas – tarpinis miestas – Vilnius.
Skrydis į Lietuvą su persėdimu tarpiniame mieste.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2025-02-28)